Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-05-06

Przed barażami

      Sezon 2001/2002 dobiegł końca, a przed nami baraże. Ostatnia kolejka była dla naszego zespołu bardzo udana. Bowiem dość niespodziewanie pokonaliśmy w Lubinie miejscowe Zagłębie i wykorzystaliśmy porażkę RKS Radomsko, awansując o jedno oczko w górę. Z związku z tym zagramy z czwartym zespołem drugiej ligi, Górnikiem Łęczna. Górnik również wygrał swój ostatni mecz w sezonie zasadniczym. Było to Łęcznej z Górnikiem Polkowice. Tak więc oba zespoły udanie zakończyły sezon i apetyty obu zespołów napewno są większe niż przed ostatnią kolejką.


      W minionym sezonie ligowym ostrowieckie KSZO zdobyło w sumie 32 punkty. Strzeliło 28 goli i 37 krotnie ostrowieccy bramkarze kapitulowali. Zespół wygrywał ośmiokrotnie, tyle samo razy remisował, a dwunastokrotnie schodził z boiska pokonany. Najlepszym strzelcem KSZO był Tomasz Żelazowski, który od dziesięciu meczów nie mógł przełamać swej strzeleckiej niemości.


      Natomiast drużyna Górnika Łęczna w 38. meczach osiemnaście razy odnosiła sukcesy, ośmiokrotnie wygrywali i 12 krotnie ulegali rywalom. Zespół z Łęcznej strzelił 49 goli, tracąc przy tym 35.


    Łęczna to miejscowość leżąca w województwie lubelskim na wschód od Lublina. Liczy niespełna pięć tysięcy mieszkańców.


- W Łęcznej co najmniej remis, a w Ostrowcu zdecydowane zwycięstwo - mówi jeden z najwierniejszych kibiców - Sądzę jednak, że nie będzie to łatwy przeciwnik. - dodaje. Czy taki optymizm nie jest huraoptymizmem? Przecież Górnik musiał się dobrze prezentować w drugiej lidze skoro zajął wysokie premiowane barażami, czwarte miejsce w tabeli. Tak więc podejdźmy do tego meczu z dystansem i spokojnie oczekujmy na wynik z Łęcznej w środę.     
Piotr Król - /krolp/
/ Portal Miejski/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10617 razy,
ostatnio: 2020-02-24 14:04:37
Skomentuj artykuł:
Powrót