Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-30

Zgłoszenia na zjazd do 15 maja; 50 lat przyjaznej szkoły

      Szkoła, jako liceum funkcjonuje od 50 lat. 10 grudnia 1968 roku przyjęła imię Władysława Broniewskiego a do obecnej siedziby została przeniesiona w 1972 roku. Ale wcześniej nazywała się Szkołą nr 1 Stopnia Podstawowego i Licealnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrowcu. Absolwenci słynnej "Jedynki" mieszczącej się w budynku obecnej SP nr 4, są absolwentami dzisiejszego "Bronka" i jako najbardziej "zasłużeni" koniecznie powinni uczestniczyć w zjeździe. Odmowy nie usprawiedliwia fakt, że kończyli kiedyś "Jedynkę" a nie Liceum Broniewskiego.


    Przecież jest to ta sama, zawsze przyjazna uczniom szkoła dyrektora Stanisława Śniechowskiego, który potrafił zgromadzić wokół siebie wspaniałych nauczycieli, a którego dzieło podjął później Stanisław Ziółkowski.


    Na wspomnienia będzie czas podczas zjazdowego spotkania, które odbędzie się 22 - 23 czerwca. Ale poprzedzi go (w pierwszy dzień lata) 21 czerwca o godz. 18.00 mecz piłki nożnej o puchar Prezesa Stowarzyszenia i beczkę piwa. Absolwenci, dla których piłka nie jest zbyt okrągła, proszeni są o kontakt z panią wicedyrektor Krystyną Krzemińską lub z biurem zjazdowym.


    22 czerwca, już od godz. 8.00 czynne będzie biuro zjazdowe, w którym uczestnicy muszą się zameldować, otrzymać identyfikatory i zaproszenia na bal.


    -Liczymy, że nie zawiodą "nasze największe skarby", emerytowani nauczyciele, których najserdeczniej zapraszamy do udziału w tej niecodziennej uroczystości - powiedział Zbigniew Chuchała. Przedstawił program zjazdu, który rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. Celebrowaną na Piaskach przez absolwenta tej szkoły, księdza Krzysztofa Rusieckiego. Później będzie część oficjalna, mniej oficjalna połączona z obiadem i występami absolwentów i uczniów liceum, bal w hali sportowej i w końcu zakończenie zjazdu na łonie natury w rezerwacie archeologicznym na Krzemionkach. Przewidziane są niespodzianki i imprezy okolicznościowe, takie jak wystawa starych fotografii, wystawa malarstwa absolwenta, śp. Tadeusza Maja, zwiedzanie szkół obecnego liceum i pierwszej siedziby, obecnie SP nr 4, prezentacja monografii szkoły i odsłonięcie tablicy pamiątkowej.


    K Żak
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7082 razy,
ostatnio: 2020-01-22 19:10:52
Skomentuj artykuł:
Powrót