Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-11-27

Aga Light inwestuje

      Firma Aga Light, producent nowoczesnego oświetlenia, zaskakiwała nas już wielokrotnie. I nie może być inaczej, gdy sześcioletnie zaledwie przedsiębiorstwo gros swojej produkcji lokuje na rynku eksportowym, gdy 92 procent zysku przeznacza na inwestycje, gdy staje się jednym z najpewniejszych pracodawców w rejonie ostrowiecko - opatowskim.


    W piątek, 23 listopada w jacentowskim zakładzie Aga Light uruchomione zostało laboratorium, którego sercem jest fotogoniometr umieszczony w ciemni.


    Laboratorium ma wspomagać projektowanie lamp, badanie układów optycznych rastrów oraz dokonywać pomiarów temperatur wydzielanych przez lampy. Tej klasy laboratoria są w Polsce unikatowe i służą zakładom badawczym na uczelniach technicznych, instytutom badań jakości ewentualnie firmom zajmującym się optyką. W Aga Light służyć będą fotometrowaniu opraw oświetleniowych o dużych rozmiarach. Ma to być dodatkowa gwarancja wysokiej jakości produkowanych w Jacentowie opraw oświetleniowych. Przypomnimy, że wyroby Aga Light posiadają polskie i niemieckie certyfikaty bezpieczeństwa oraz system jakości potwierdzony certyfikatem ISO 9001.


    W uroczystości uruchomienia laboratorium uczestniczyli przede wszystkim klienci firmy z kraju i zagranicy. Podziwiali oni skomputeryzowany cykl produkcyjny, oprogramowania pozwalające projektowanie nowych modeli lamp, sposób zarządzania firmą i rozbudowę bazy badawczo rozwojowej.


    Po części merytorycznej Aga Light zorganizowała dla swoich gości zawody strzeleckie w Starachowicach i spotkanie towarzyskie w "Łysicy".
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 14715 razy,
ostatnio: 2020-01-22 21:10:51
Skomentuj artykuł:
Powrót