Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-23

Samoobrona skarży Zarząd Huty do NIK, UOP i Ministra Sprawiedliwości

      Zarząd Powiatowy "Samoobrony RP" w Ostrowcu ma złożyć w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Urzędzie Ochrony Państwa doniesienie o popełnieniu przez były Zarząd Huty Ostrowiec S. A. przestępstwa.


    -Przestępstwem jest działanie na szkodę własnej firmy poprzez wydanie na tzw. płatności przedłużone wyrobów gotowych na sumę ok. 100 mln złotych firmom niesprawdzonym, z których kilka wkrótce ogłosiło upadłość -powiedział konferencji prasowej Leszek Sułek. Kwoty te są w praktyce nieściągalne.


    Zarząd huty wykazał również wyjątkową niegospodarność poprzez tworzenie wielkich kosztów prowadzenia zarządu, w tym również bardzo wysokie uposażenie członków Zarządu (średnio wraz z premiami ponad 50 tys. zł). W tym czasie huta nie miała na wsad, co powodowało przestoje.


    Zapytaliśmy Leszka Sułka, które firmy pobrały od huty wyroby i wkrótce upadły, ale lider lokalnej Samoobrony nie wymienił z nazwy żadnej z nich.


    Leszek Sułek, który jest podpisany pod doniesieniem do Najwyższej Izby Kontroli, donosi również o uczestnictwie w Radzie Nadzorczej dyrektora Zakładów Energetycznych.


    Ma to - według niego - charakter przestępczy. Dyrektor ponoć prowadził liberalną politykę wobec huty, co doprowadziło do zadłużenia jej wobec Zakładu Energetycznego na sumę ok. 20 mln złotych.


    -Również w niedalekiej przeszłości, ok. rok temu, nastąpiła kompensata zadłużenia poprzez przekazanie Zakładowi Energetycznemu akcji huty na kwotę ok. 15 mln złotych -czytamy w piśmie Samoobrony. Akcje wkrótce spadły (2 tygodnie później) i straciły ok. 50 proc. wartości. Naraziło to Skarb Państwa na poważne straty.


    (ruc, w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8982 razy,
ostatnio: 2020-01-22 18:26:22
Skomentuj artykuł:
Powrót