Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-11-27

Fotografie S. Sudnika

      W piątek, 23 listopada w BWA odbył się wernisaż fotografii nestora ostrowieckich fotografików, Stanisława Sudnika.


    Stanisław Sudnik urodził się w Zochcinie, ale od dnia, kiedy rozpoczął naukę w LO im. J. Chreptowicza, ukochał Ostrowiec. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu wrócił do Ostrowca. Jako inżynier projektowania zieleni, organizował obszary zielone na terenie całego województwa. To jemu zawdzięczamy, że nasze "hutnicze" miasto jest tak pięknie zielone. Wszystkie skwerki, parki i zakątki Ostrowca noszą ślady jego rąk. Do dziś zna każde drzewo w mieście, wie, co mu dolega i dopomina się o ratunek dla chorych krzewów. Rozmiłowany w przyrodzie, jako wielki społecznik organizował i pilnie uczestniczy w życiu kulturalnym Ostrowca. Jest działaczem Ligi Ochrony Przyrody, współzałożycielem Towarzystwa Miłośników Ostrowca i współorganizatorem Świętokrzyskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest przy tym wszystkim niezwykle kulturalnym, prawym, miłym i oddanym pasji fotografowania człowiekiem, potrafiącym wydobyć i pokazać piękno natury.


    Zdobył mnóstwo nagród, odznaczeń, medali i tytułów.


    Wystawa w BWA jest przekrojem całej fotograficznej działalności pana Stanisława. Są tu zdjęcia sprzed 50 lat, są i najnowsze. Fotogramy czarno-białe i kolorowe, dokumentujące życie miasta, jego mieszkańców, zachwycające pamiątki z wielu wypraw turystycznych, wabiące czarem detale przyrody, kwiaty, pejzaże, nastrojowe zaułki.


    -Dziękuję, że zechcieliście państwo przyjść na mój wernisaż skromnie powiedział bardzo wzruszony artysta. Było mnóstwo życzeń, gratulacji, uścisków dłoni, no i szumnie odśpiewane "sto lat". Wystawa jest naprawdę piękna i godna obejrzenia, najlepiej na spokojnie, bez tłumu, aby można się wpatrzyć w każdy obraz z osobna. Wtedy dopiero docenimy artyzm każdego ujęcia.
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17914 razy,
ostatnio: 2020-01-19 10:14:30
Skomentuj artykuł:
Powrót