Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-06-29

Dożywocie za śmierć

      W błyskawicznych tempie, w kilkanaście godzin po odkryciu brutalnego morderstwa 13-letniego Piotra C., ostrowiecka policja zatrzymała czterech młodych mężczyzn podejrzewanych o jego popełnienie. Po przesłuchaniu, w trakcie, którego jeden z nich usiłował uciec, wyskakując przez okno komisariatu, wszyscy zostali zatrzymani w areszcie.


    Z wyjątkowym okrucieństwem pozbawiono życia mieszkańca os. Słoneczne, który w lipcu skończyłby 14 lat. Zabójstwa dokonano w nocy, z 20 na 21 czerwca, zwłoki zostały znalezione dopiero w czwartek późnym popołudniem w jednym ze stawów w ośrodku wypoczynkowym na Gutwinie. Oprawcy znali swoją ofiarę, a to okrutne morderstwo miało być karą wymierzoną za wcześniejsze pobicie ich kolegi. Cała piątka udała się nad stawy w ośrodku na Gutwinie. Tam koledzy zamienili się w oprawców i zadając mu kilkanaście ciosów ostrym narzędziem m.in. w głowę i okolice serca spowodowali jego śmierć. Następnie zmasakrowane ciało wrzucili do wody.


    -W piątek, 22 czerwca nasi funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 16 do 21 lat, niepracujących i nie uczących się - mówi Ewa Malowańska oficer prasowy KPP w Ostrowcu Św. - Podejrzanych o popełnienie tego czynu zatrzymano w areszcie do dyspozycji prokuratora. W trakcie przesłuchania, ok. godz. 17.00, jeden z przesłuchiwanych próbował ucieczki wyskakując przez okno drugiego piętra komendy, od strony hotelu. Przechodzący tamtędy policjant zatrzymał niedoszłego zbiega. Natychmiast wezwana karetka pogotowia odwiozła mężczyznę do szpitala. Po dokonaniu szczegółowych badaniach lekarze nie stwierdzili poważniejszych obrażeń. Tym nie mniej na kilkanaście godzin pozostał w szpitalu, gdzie był pilnowany przez funkcjonariuszy. W sobotę ostrowiecka prokuratura przedstawiła zarzuty wszystkim czterem podejrzewanym o dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Za popełnienie tego czynu, w myśl art. 148 par.2 Kodeksu karnego grozi kara od 12 do 25 lat albo kara dożywotniego więzienia. Tego samego dnia do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św. skierowano wniosek o zastosowanie wobec całej czwórki środka zapobiegawczego w postaci aresztu. Sąd postanowił zastosować ten rodzaj sankcji i cała czwórka znalazła się w areszcie.
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 30923 razy,
ostatnio: 2020-01-24 18:00:45
Skomentuj artykuł:
Powrót