Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-07-10

Pielęgniarka z Ostrowca startuje w wyborach.

Izabela Kargul, pielęgniarka pracująca w ostrowieckim szpitalu na oddziale dziecięcym, absolwentka WSBiP w Ostrowcu Św., znalazła się na liście kandydatów ubiegających się o mandat poselski z województwa świętokrzyskiego. Być może to ona będzie pierwszą posłanką z Ostrowca Św.


W sobotę, kilka tysięcy osób zjechało się z całego kraju do hali warszawskiego Torwaru na Konwent SLD. Wśród nich było 1020 kandydatów na posłów i senatorów oraz ponad 4 tysiące delegatów ze wszystkich okręgów wyborczych. Wśród zaproszonych osobistości był prezydent A. Kwaśniewski, a honorowym gościem był marszałek Aleksander Małachowski. Konwent nie miał zwyczajnego charakteru, zaczął się od występów znanego skrzypka pochodzenia rosyjskiego Vadima Brodskiego, który zagrał nie tylko najsłynniejsze przeboje The Beatles'ów, ale i kilka utworów z klasyki. Elementy muzyczne przewijały się podczas tych kilkugodzinnych obrad bardzo często. Grupa "Ich troje" po raz pierwszy zaprezentowała piosenkę, jaka będzie towarzyszyła rozpoczętej właśnie kampanii wyborczej SLD. Podczas prezentacji wszystkich 32 okręgów wyborczych, przedstawiono już pełne obsady wszystkich miejsc na listach mandatowych. Okręg nr 33, który obejmuje województwo świętokrzyskie Ostrowiec Św. będzie reprezentowało trzy osoby. Na pozycji nr 7 znalazł się Andrzej Moskwa, przewodniczący Partii Emerytów i Rencistów oraz członek prezydium Rady Krajowej tej partii i członek władz wojewódzkich. Na pozycji 8 znalazł się obecny poseł Zdzisław Kałamaga a na 23 Izabela Kargul. Jest to nowa postać na scenie politycznej naszego miasta. Kandydatka na posłankę ma 30 lat, jest pielęgniarką w ostrowieckim szpitalu i tegoroczną absolwentką WSBiP. W ubiegłym roku, w konkursie zorganizowanym przez Kasę Chorych mali pacjenci uznali ją za najsympatyczniejszą pielęgniarkę.


- Moją kandydaturę wsparły związki zawodowe, w których działam - mówi Izabela Kargul. - Wszyscy wiemy, w jakiej sytuacji jest służba zdrowia w szczególności pielęgniarki. Mój start w wyborach ma być nie tylko nagłośnieniem tych problemów, ale potem prezentowanie ich na forum parlamentu. Jednak to nie jedyne sprawy, którymi chciałabym się zająć i grupy społeczne, jakie mogę reprezentować. Ponieważ doskonale znam sytuację ludzi młodych, często moich rówieśników, osób wykształconych i często bezrobotnych chciałabym reprezentować także ich interesy. Sama podjęłam także naukę na wyższej uczelni, najpierw był to biznes międzynarodowy w ostrowieckiej WSBiP, a potem finanse i bankowość na Politechnice Radomskiej. Kontynuacja nauki nie była przypadkowa, bo zdaję sobie sprawę z sytuacji w służbie zdrowia, a zdobycie nowych umiejętności, uzyskanie dyplomu z takich dziedzin może okazać się bardzo przydatne. Dalej pracując w tym zawodzie dodatkowa wiedza może być spożytkowana. W podjęciu decyzji o kandydowaniu poparła mnie nie tylko moja rodzina, najbliżsi, ale i znajomi, koleżanki z pracy. To ich wsparcie utwierdza mnie w słuszności podjęcia decyzji o kandydowaniu. Po ogłoszeniu wszystkich nazwisk osób kandydujących w wyborach parlamentarnych, już w kulisach trwały długie rozmowy przyszłych posłów, senatorów i polityków z wyborcami. W stoiskach reklamujących poszczególne regiony, najgłośniej chyba było słychać kapelę z Jędrzejowa, która niezmordowanie wygrywała ludowe przyśpiewki, łącznie z najsłynniejszą "Ta, moja Łysico". Niezły prezent mieli także kibice sportowi, którzy mogli zaopatrzyć się w plakaty z I ligową drużyną KSZO, a biznesmeni w materiały zachęcające do inwestowania w Ostrowcu Św.

/ NT/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25699 razy,
ostatnio: 2020-01-22 20:30:46
Skomentuj artykuł:
Powrót