Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-07-19

Wakacje dla najbiedniejszych

      W ostatnich dniach wielu z nas znalazło wskrzynce pocztowej niebieski przekaz pocztowy, na sumę pięciu złotych. Część ludzi wyrzuciło je wraz z reklamami, część pofatygowało się na pocztę. Przekaz jest tak skonstruowany, że wystarczy wpisać swoje nazwisko i adres. Poczta nie pobiera opłat od takiej przesyłki. O co wtym chodzi? Stowarzyszenie "EGO" od lat organizuje wyjazdy wakacyjne dla dzieci z najuboższych rodzin. Jest to "tanim kosztem" organizowany wypoczynek w Murzasichle koło czeskiej granicy.

    Koszt pobytu jednego dziecka wyniósł 690 złotych - mówi Jarek Kuba, prezes stowarzyszenia. - Niektórzy rodzice są wstanie pokryć całą sumę, innym dopłacają znajomi bądź rodzina, a dla pozostałych dzieci zbieramy pieniądze np. poprzez te przekazy.

    Jak dotąd na nasze konto wpłynęło tyle "pięciozłotówek", że wystarczyło to na wysłanie dwojga dzieci. Jeśli napłynie więcej pieniędzy, natychmiast wyślemy kolejne dzieci. Opiekują się nimi wolontariusze i robią to bezpłatnie.

    Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Fundacji Pomocy Dzieciom "Uśmiech", PKS - Oddział w Ostrowcu, Targowicy Miejskiej i wszystkim ludziom, którzy wsparli naszą akcję.

    Szczególnie dziękuję Poczcie Polskiej, która wraz z firmą Auto Haus Wojciecha Wiśniewskiego pomogła w wydrukowaniu i rozprowadzeniu 30 tysięcy rzekazów pocztowych na terenie naszego powiatu.

    12 lipca rozpoczął się także obóz wędrowny, zorganizowany na Mazurach przez nasze stowarzyszenie, dla nieco starszej młodzieży. Będzie trochę atrakcji, zmagań z naturą, nieco wspinaczki i na zakończenie kurs na sternika jachtowego. Gdyby ktoś jeszcze chciał pomóc dzieciom, których nie stać na żaden wyjazd podajemy konto stowarzyszenia: PKO BP S.A. O/Ostrowiec, 88 10202 674 11051096.

   
/ k /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21831 razy,
ostatnio: 2020-02-22 11:25:01
Skomentuj artykuł:
Powrót