Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-07-03

Hala na finiszu. Więcej chętnych niż miejsc handlowych

      Nie słabnie tempo prac przy budowie nowoczesnej hali targowej na miejskim targowisku. Zgodnie z zapowiedziami wykonawców, inwestycja zostanie oddana do użytku z końcem lipca. Ten niewielki poślizg w stosunku do pierwotnych planów spowodowała niezbyt sprzyjająca aura. Ale jak twierdzi dyrektor targowiska Wacław Lewandowski, lepiej budować dłużej, lecz dokładniej.


    W chwili obecnej możemy już zobaczyć jak wygląda hala z zewnątrz, a widok jest rzeczywiście imponujący. Teraz ekipy budowlane prowadzą prace wykończeniowe w środku. Gotowa jest już cała infrastruktura, ustawiane są boksy. W sumie powstanie ich 120, z czego 40 przeznaczonych będzie do sprzedaży mięsa i wędlin. Wszystko spełnia bardzo surowe wymagania sanitarne i jest zgodne z normami unijnymi. Hala będzie wyposażona w klimatyzację, kurtyny powietrzne, toalety dla kupujących, również dla osób niepełnosprawnych. W części centralnej wybudowano antresolę, jednak jej przeznaczenie nie jest jeszcze określone.


    - Mamy kilka pomysłów na zagospodarowanie antresoli- powiedział dyrektor Lewandowski.- Wciąż czekamy na propozycje zainteresowanych wydzierżawieniem tego miejsca podmiotów gospodarczych. Przyznam, że najbardziej skłaniamy się do uruchomienia na antresoli punktu gastronomicznego dla kupujących, apteki lub też biura turystycznego czy ubezpieczeniowego. Ale jak już powiedziałem decyzja w tej kwestii jeszcze nie zapadła i wszystkie oferty, które do nas wpłyną będą wzięte pod uwagę.


    Chociaż hala zostanie oddana do użytku dopiero pod koniec miesiąca, już ok. 10 lipca ruszy akcja przetargowa na poszczególne boksy. A chętnych do prowadzenia handlu w nowoczesnej hali nie brakuje, o niektóre boksy ubiega się nawet 5-6 osób. Najpierw przeprowadzone zostaną przetargi dla handlujących mięsem i artykułami spożywczymi, a następnie kolejnymi branżami. Jednak jak zapewnił Wacław Lewandowski, w każdym przypadku pierwszeństwo będą miały podmioty gospodarcze, które już sprzedają na ostrowieckim targowisku. Trzeba bowiem popierać rodzime środowisko kupieckie. Przy planowaniu inwestycji pomyślano także o dogodnym dojeździe dla klientów. Wybudowano nową drogę z wjazdem od ulicy Słowackiego. Prowadzone są prace wykończeniowe przy parkingu, który pomieści ponad 150 aut.


    - Zastanawiamy się nad wprowadzeniem drobnej opłaty za parking, by w ten sposób zmobilizować parkujących do szybszego opuszczenia zajmowanego miejsca parkingowego - powiedział dyrektor Lewandowski. - Zależy nam bowiem, by jak najwięcej osób mogło podjechać do hali i zrobić zakupy. Jeśli zdecydujemy się na pobieranie opłat, to zapewniam, że będzie to kwota jak najbardziej symboliczna.


    Pierwsi kupujący zawitają do nowej hali targowej już na początku sierpnia.
/ tr /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25254 razy,
ostatnio: 2020-01-19 06:23:37
Skomentuj artykuł:
Powrót