Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-30

Dwaj piłkarze z Jugosławii grają w Garbarni Szczakowiance

      W sobotnim meczu Garbarni Szczakowianki z Tłokami Gorzyce w drużynie z Jaworzna zadebiutowało dwóch Serbów: 25-letni Branko Rasić i 26-letni Goran Jovanović. Co ciekawe, obaj piłkarze urodzili się tego samego dnia - 13 lutego.


   

      Zawodników sprowadził do naszego klubu rosyjski menedżer, który współpracował wcześniej z Hutnikiem Kraków. - Wolałbym przemilczeć jego nazwisko. Nie był solidny, więc po co robić mu reklamę - mówi Zbigniew Sarapata, menedżer Garbarni.


   

      Debiut był szczególnie udany dla Rasicia, który zdobył jednego gola. Niestety, dobrą grę okupił naciągnięciem mięśnia.

     

      Rasić jest wychowankiem słynnej Crvenej Zvezdy Belgrad, grał też w Żeleznicarze Sarajewo. Ostatnio był zawodnikiem meksykańskiego klubu Queretaro, gdzie występował w ataku z chilijską gwiazdą Ivanem Zamorano. W sezonie 2000/01 Rasić rozegrał w Meksyku 19 spotkań i zdobył 8 bramek. Wcześniej był zawodnikiem reprezentacji młodzieżowych Jugosławii. W kadrze wystąpił 25 razy, zdobył 15 bramek.


   

      Jovanović gra najczęściej na prawej pomocy. Jest wychowankiem Vojvodiny Novi Sad. Ostatnio grał w pierwszoligowym Boracu.


   

      Zawodnicy mieszkają w jednym z jaworznickich hoteli. - W tym tygodniu klub wynajmie im mieszkanie. To bardzo sympatyczni ludzie, ale ciężko się z nimi dogadać. Dukają trochę po rosyjsku, Branko zna podstawy angielskiego - mówi Sarapata.

     

      Serbowie przyjechali do Polski bez rodzin. W Jugosławii zostawili swoje dziewczyny. - Chyba bardzo do nich tęsknią, bo ciągle siedzą przy telefonie. Nawet nie chcę myśleć jakie zapłacimy rachunki - dodaje Sarapata.


   

      Na razie zawodnicy podpisali kontrakty do końca sezonu. Działacze Szczakowianki liczą, że dzięki nim wywalczą awans do ekstraklasy po meczach barażowych. - W kontrakcie jest zapis o naszym prawie do ich pierwokupu. Jeżeli się sprawdzą, zostaną w Jaworznie dłużej - zapewnia Piotr Wrona, wiceprezes klubu.


   

      - Branko to bardzo dobry piłkarz i jest dla nas sporym wzmocnieniem. Goran natomiast trenuje z nami od niedawna i musi jeszcze lepiej poznać drużynę - ocenił Andrzej Sermak, grający trener Garbarni.


   

     

      /tod/

     

     

     

     
/ Gazeta Wyborcza/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9451 razy,
ostatnio: 2019-11-12 04:30:13
Skomentuj artykuł:
Powrót