Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-15

Co z działkami i starą kotłownią wokół szpitala?

      Kłopotliwe tereny od wojewody? Nie tak dawno, a konkretnie 11 stycznia, wojewoda świętokrzyski przekazał do starostwa powiatowego pięć działek znajdujących się w pobliżu miejskiego szpitala. Działki te zostały skomunalizowane. Na trzech z nich stoi budynek dawnej kotłowni ze składem opału, a na dwóch pozostałych przebiegają drogi do szpitala od strony ul. Sienkiewicza.


    Wydział geodezji starostwa powiatowego zalecał zarządowi powiatu, by ten przekazał grunty do sprzedaży. Nawet ich przejęciem - jak się dowiedzieliśmy na obradach zarządu powiatu - zainteresowana była jedna z firm złomowych, która niejako przy okazji dokonała demontażu starej kotłowni. Jednak sprawa na zarządzie powiatu przybrała zupełnie inny obrót.


    Starosta Waldemar Paluch jest zdania, żeby ze względu na bliskość szpitala nie podejmować decyzji o sprzedaży działek. Teren ten jest zalesiony i nadawałby się w sam raz jako miejsce rekreacyjne tak dla samych pacjentów, jak i odwiedzających ich w szpitalu członków rodziny.


    Zarząd postanowił więc, by o losie działek najpierw zdecydował dyrektor szpitala, a później komisje Rady Starostwa Powiatowego.


    Dyrektor szpitala miejskiego Józef Grabowski, nie jest jednak zainteresowany przejęciem działek.


    -Zapoznaliśmy się z propozycją starostwa powiatowego, ale postanowiliśmy zrezygnować z przejmowania tych działek -mówi dyrektor, J. Grabowski. -Bylibyśmy jednak zainteresowani uruchomieniem oddziału ratownictwa medycznego, a na przejętych działkach wybudowaniem np. lądowiska dla helikopterów.


    Ostateczna decyzja należała będzie do starostwa. Czy teren zostanie sprzedany w drodze przetargu, czy też inaczej zagospodarowany, pokaże czas.


(dak)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7735 razy,
ostatnio: 2020-01-22 20:49:09
Skomentuj artykuł:
Powrót