Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-15

Kłopoty pani Doroty

      -Poszłam do firmy mieszczącej się przy jednej z głównych ulic w górnej części miasta, żeby kupić rolety do okien. Nie powiem, do odwiedzenia sklepu zachęciła mnie szumna nazwa, brzmiąca jak ktoś ważny opowiada pani Dorota, mieszkanka bloku przy ul. Tylnej. -Zorientowałam się, iż wertykale wraz z montażem kosztować będą 280 złotych, zaś rolety 120 zł. Odpowiadało mi to, więc wpłaciłam zaliczkę w kwocie stu złotych i dostałam pokwitowanie. Do tej pory wszystko szło gładko.


    Po paru dniach przyszedł pan "Ważniak" zakładać wertykale. To nic, że bałaganu narobił, ułamał termoregulator przy grzejniku, a szynę w oknie montował tak niedbale, że pozostały na niej wyraźne zarysowania, ponadto dwa paski wertykalu były trwale zamknięte. Moje uwagi gościowi nie przeszkadzały. Zażądał 200 złotych za już wykonaną robotę i obiecał przyjść za parę dni zamontować rolety. Rzeczywiście, po trzech dniach przyszedł. Podczas montażu pierwszej rolety zdewastował górną część ramy okiennej. Zdarza się.


    Kiedy zamontował i opuścił drugą zasłonę, okazało się, iż na dolnej części tkaniny są cztery bardzo widoczne skazy.


    -Dlaczego ja mam płacić za bubel? -spytałam fachowca. Byłabym skłonna rozmawiać z nim na temat ceny towaru. Gdyby upuścił nawet 10 złotych, zgodziłabym się na to.


    W końcu towar był wadliwy. Ale "Ważniak" o żadnym ustępstwie nawet nie chciał słyszeć.


    Zdjął roletę i wyszedł.


    Per saldo jego firma jest mi winna 20 złotych i oczywiście, upomniałam się o zwrot tych pieniędzy. Wtedy usłyszałam, że różnicę stanowi koszt montażu i demontażu wadliwej rolety. Chyba sobie "Ważniak" myślał, że trafił na gąską. Tu się jednak pomylił. Zgłosiłam sprawę do Federacji Konsumenta w Kielcach. Tam poinformowano mnie, jakie kroki prawne mam poczynić, żeby uzyskać od nierzetelnej firmy odszkodowanie za zniszczone okno i pozostawione dziury w tynku.


    Ciekawe, jak się skończą kłopoty pani Doroty?


(Ż)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8568 razy,
ostatnio: 2020-01-22 04:22:44
Skomentuj artykuł:
Powrót