Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-15

Igrzyska młodzieży szkolnej

      30 kwietnia na stadionie w Bodzechowie rozegrane zostaną II Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Będą one największa imprezą sportową na terenie gminy. Patronat nad igrzyskami objął wójt Bodzechowa, Jerzy Murzyn.


    Rywalizacja sportowa prowadzona będzie w kilku dyscyplinach sportowych; między innymi lekkiej atletyce i piłce nożnej. Reprezentanci poszczególnych szkół podstawowych walczyć będą w 12 konkurencjach: biegu na 60 metrów, sztafecie 4x100 m, biegu na 600 metrów (dziewczęta), biegu na 1000 metrów (chłopcy), biegu z przeszkodami na dystansie 400 metrów, rzucie piłką palantową, rzutach piłka lekarską, skoku w dal z miejsca, rzutach do kosza, żonglerce piłką (chłopcy), podbiciach piłką siatkową. Poza tym chłopcy będą mogli spróbować sił w konkursie rzutów karnych.


    W dwunastu konkurencjach wystartują także reprezentacje gimnazjów w Bodzechowie i Szewnie. w programie igrzysk zaplanowano: biegi na 100 metrów, 1000 metrów (dziewczęta), 2000 metrów (chłopcy), biegi z przeszkodami na dystansie 400 metrów, a także rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, rzuty piłką do kosza, żonglerka piłką nożną (chłopcy), podbicia piłką siatkową i konkurs rzutów karnych (chłopcy).


    Na zakończenie Igrzysk rozegrany zostanie mecz piłki nożnej dziewcząt pomiędzy reprezentacjami Bodzechowa i Szewny. Jak nas poinformowali organizatorzy imprezy jury zawodów oceni także sposób prezentacji poszczególnych drużyn szkolnych.


   
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 18720 razy,
ostatnio: 2020-02-25 18:21:51
Skomentuj artykuł:
Powrót