Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-15

Pierwsze niepubliczne liceum

      Szkoła Zarządzania przy ul. Żabiej cieszy się w Ostrowcu i okolicy dobrą sławą. Istniejąca od 9 lat uczelnia działająca pod patronatem Wyższej Szkoły Handlowej w Kielcach wyedukowała kilkuset techników ekonomistów, techników administracji i informatyki. Szereg absolwentów podjęło studia podyplomowe w WSH i na Uniwersytecie Rzeszowskim. Inną formą szkolenia są kursy zawodowe w wielu specjalnościach. W lokalnej prasie wyczytałem o kolejnej inicjatywie.


    -Podobno nosicie się z zamiarem uruchomienia w Ostrowcu Świętokrzyskim niepublicznego liceum? pyta, p. Bożenę Młynek, dyrektora uczelni. Proszę powiedzieć dwa słowa o tym zamiarze.


    Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące oraz Niepubliczne Liceum Profilowane (specjalności: zarządzanie informacją, ekonomika i administracja) posiadają, oczywiście, wszystkie uprawnienia szkoły publicznej. Zajęcia będą odbywać się w systemie stacjonarnym, wieczorowym i zaocznym.


    -Jeśli nie ma różnic w uprawnieniach, to co przemawia za wyborem liceum niepublicznego? -U nas klasy będą liczyły najwyżej kilkunastu uczniów, co oznacza bezpośredni, bardzo dobry kontakt na linii uczeń- wykładowca. Proponujemy naukę na ciekawych i przyszłościowych kierunkach. Dajemy szansę wymiany młodzieży ze szkołami zagranicznymi. W zakresie rozwijania zainteresowań dajemy szansę uprawiania malarstwa, rzeźby, warsztatów teatralnych, kącika poezji i muzyki, aerobiku, a ponadto całej gamy dyscyplin sportowych: tenisa, piłki nożnej, siatkówki, koszykówki.


    -Nie za dużo tych atrakcji? -W sam raz, bo nam zależy na tym, żeby młodzież mogła powiedzieć: "Ja w tej szkole lubię się uczyć, chcę się uczyć".


    -Kto prowadzi zajęcia? -Mamy świetnych, kompetentnych profesorów. Ludzi, którzy jasno i prosto przedstawiają zagadnienia tematyczne.


    Uczeń nie może wyjść z lekcji nie rozumiejąc jakiegoś problemu. W domu uczeń może rozwijać swoje hobby, a nie marnować czas na korepetycje. Mimo postawy wykluczającej stres i strach przed egzaminatorem, nasi nauczyciele są wymagający. Wysoki poziom wiedzy jest wszak gwarancją, że większość naszych absolwentów będzie kontynuować edukację w uczelniach wyższych.


    -Powiedziała pani, że wasi uczniowie korepetycji nie potrzebują, bo...


    -U nas nauczyciel cierpliwie tłumaczy najtrudniejsze nawet zagadnienia na lekcjach, zaś uczeń robi wszystko, aby ową wiedzę przyswoić. Jest to układ partnerski, gdyż obu stronom zależy na optymalnych wynikach i osiągnięciach.


    Innymi słowy, klimat na zajęciach w naszym liceum będzie dokładnie taki, jak na płatnych, prywatnych korepetycjach.


    A. Żak
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13301 razy,
ostatnio: 2020-02-25 22:42:31
Skomentuj artykuł:
Powrót