Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-23

"Uporządkowano" Poradnię Psychologiczną

      -Poradnia funkcjonuje w dotychczasowych strukturach, tyle że od 1 kwietnia w nowej siedzibie -mówi naczelnik oświaty starostwa, Maciej Kuszewski. -Czas pracy na okres przejściowy został ograniczony do godzin 8.00 -16.00. W miarę istniejących potrzeb, na wniosek rodziców, może być wydłużany nawet do godz. 18.00. Ograniczenie to zostało wprowadzone na okres przenosin, bo w tym budynku funkcjonuje szkoła, internat i poradnia.


    Jest niedopuszczalne jednak, aby po godz. 16.00 rodziców czy dziecko odsyłać z "kwitkiem". Każde dziecko i jego rodzic musi być przyjęte zgodnie z potrzebą, bo poradnia nie może być urzędem administracji państwowej.


    Przenosiny przyniosły poradni same korzyści. Na Ogrodach dysponowała lokalem o powierzchni 375 metrów, tu ma 700 metrów i 20 pokoi (na Ogrodach miała 10). Żeby można było prowadzić normalną pracę z dzieckiem i w normalnych warunkach, koszt remontu, 40 tys. złotych poniosło Starostwo Powiatowe. Pracownicy mają ładne pokoje, pokój socjalny, są eleganckie łazienki i miejsce na archiwum. W remoncie jest jeszcze świetlica, z której będzie mogła korzystać obok internatu i szkoły także poradnia, np. na spotkania z całymi klasami szkolnymi.


    Poza tym w planie jest oddzielenie pomieszczeń internatu od wspólnej klatki schodowej tak, by uniknąć wchodzenia na teren internatu osób przychodzących do poradni.


    K Żak
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 7428 razy,
ostatnio: 2020-02-24 12:07:25
Skomentuj artykuł:
Powrót