Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-25

Mieszkania z bonifikatą

      Rada Miejska przyjęła uchwałę, w której określone zostały zasady sprzedaży mieszkań w blokach komunalnych. Sprzedaż prowadzona będzie na wniosek najemców. Z kolei wyceną zajmą się rzeczoznawcy majątkowi. War tość mieszkania określana będzie na podstawie aktualnej ceny rynkowej.


    Nie będą sprzedawane mieszkania socjalne. Dlatego w ubiegłym tygodniu radni przegłosowali uchwałę skreślającą z listy zasobów socjalnych gminy mieszkania w budynku przy ul. Głogowskiego 2 oraz w budynkach w Rynku 27, 33 i 35. Przygotowano też do sprzedaży mieszkania w blokach nr 10, 11, 13 i 14 przy ul. Osadowej oraz przy ul. Świętokrzyskiej 24 i 26 (dawne zasoby Cukrowni "Częstocice").


    Obecni najemcy mieszkań komunalnych posiadają prawo pierwokupu. Sprzedaż prowadzona będzie na wniosek najemców, pod warunkiem, że wpłacą oni kaucję zabezpieczającą koszty wyceny mieszkania przez rzeczoznawcę majątkowego.


    Mieszkania będzie można kupić za gotówkę i na raty. Władze gminy podniosły bonifikaty. Obowiązywać będzie 40- procentowa bonifikata przy jednorazowej wpłacie oraz bonifikata za okres zamieszkiwania (1 proc. za każdy rok, nie więcej jednak niż 40 proc.). Dziesięcioprocentową ulgę przyznano kombatantom.


    Przyjęte przez radę zasady sprzedaży mieszkań obowiązywać będą do 31 grudnia 2003 roku.


    (fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 9629 razy,
ostatnio: 2020-02-25 21:18:17
Skomentuj artykuł:
Powrót