Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-25

Przedświąteczna zbiórka żywności

      Stowarzyszenie Świętokrzyski Bank Żywności to organizacja, której leży na sercu dobro innych, zwłaszcza słabych, sprawnych inaczej, bezdomnych, biednych, ubogich, nie potrafiących przystosować się do stale zmieniających się warunków życia -mówi prezes Maria Adamczyk.


    Stowarzyszenie może istnieć dzięki ludziom dobrej woli, którzy potrafią swoimi dobrami dzielić się z innymi. Tak też stało się w dniach 15 -17 marca, kiedy to ŚBŻ po raz kolejny zorganizował Przedświąteczną Zbiórkę Żywności na terenie Ostrowca. Jak co roku nasi mieszkańcy chętnie składali żywność, pomimo trudnej sytuacji w całym mieście. Ostrowiacy znów stanęli na wysokości zadania. Zebrano około 3 ton żywności. To największa jak dotąd zbiórka, jaką udało się nam zorganizować. Dla porównania, w całym regionie zebrano około 6 ton produktów.


    Tą drogą pragnę podziękować wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Dziękuję Kierownictwu Sklepów: Atut Market, Biedronek, Major, MiniMAL, Plus Dyskont, Groszek przy ul. Iłżeckiej i os. Pułanki, za wyrażenie zgody na przeprowadzenie Świątecznej Zbiórki Żywności w ich placówkach.


    Składam podziękowania wolontariuszom i młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomicznych - grupie 165 uczniów z opiekunami p. Elżbietą Krawczyk i Małgorzatą Giemzą oraz p. dyrektor ZSE za czynne wsparcie naszej akcji.


    Dziękuję również wszystkim pracownikom Banku oraz całej Radzie Stowarzyszenia ŚBŻ.


    k
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8787 razy,
ostatnio: 2020-02-24 14:43:33
Skomentuj artykuł:
Powrót