Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-12

Były prezes przed sądem

      Przed sądem ostrowieckim nieustannie toczy się sprawa przeciwko byłemu kierownictwu SM "Hutnik", w tym oczywiście byłemu prezesowi Andrzejowi B. Mimo, że sąd przesłuchał dziesiątki świadków i zapoznał się z wieloma dowodami, nadal nie ma rozstrzygnięcia w pierwszej instancji.


    -Sprawa nie leży, postępowanie sądowe bez przerwy się toczy -mówi prezes Sądu Rejonowego w Ostrowcu, Barbara Wnuk - Biały. Sprawa wpłynęła 4 stycznia 1999 roku. Materiał sądowy został zgromadzony w 21 tomach. Sam akt oskarżenia, obejmujący trzy osoby, liczy 140 stron.


    Pierwsza rozprawa została wyznaczona w październiku 1999 roku. Do tej pory odbyło się 30 rozpraw. Pierwotnie zostało zawnioskowanych 35 świadków. W trakcie postępowania sąd dopuścił dodatkowe dowody zarówno z zeznań świadków, jak i opinii uzupełniających biegłych. Ostatnia opinia biegłego dotyczyła celowości zakupu działek, a w szczególności czy zasadne było zakupienie całych działek, czy też wystarczające było zakupienie części? Kolejny termin został wyznaczony na 19 marca br.


(w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 12140 razy,
ostatnio: 2020-01-19 11:02:07
Skomentuj artykuł:
Powrót