Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-15

Przed meczem KSZO Ostrowiec - Groclin Grodzisk

      Jeśli piłkarze KSZO wygrają jutro z Groclinem Grodzisk, zrobią duży krok do utrzymania się w ekstraklasie. Początek meczu w Ostrowcu o godz. 14.30.


    Po czterech kolejkach spotkań grupę spadkową niespodziewanie zamyka właśnie Groclin. Wygrywając w niedzielę w Ostrowcu z Górnikiem Zabrze 2:0 KSZO awansował natomiast na 13. miejsce. Między klubami są cztery punkty różnicy. - Gdybyśmy wygrali, byłoby siedem. A to już dużo - kalkuluje Piotr Cetnarowicz. Zawodnik ten debiut w KSZO miał znakomity. Kwadrans przed końcem pierwszej połowy zastąpił kontuzjowanego Zbigniewa Wyciszkiewicza i kilka minut po przerwie pokonał bramkarza Górnika.


    W sobotę Cetnarowicz wybiegnie z pewnością w pierwszej jedenastce. - Ma duże szanse - twierdzi Józef Antoniak, trener KSZO. Ostrowiecki szkoleniowiec nie będzie mógł jednak wystawić Wyciszkiewicza. Zagra natomiast Mirosław Siara.


    Na stadionie przy ul. Świętokrzyskiej w barwach Groclinu wystąpi kilku graczy związanych z naszym regionem: m.in. Piotr Stokowiec występował przed laty w KSZO, a ostatnio klub z Ostrowca znów starał się o tego gracza, i Łukasz Gorszkow, wychowanek Staru Starachowice.


    Tematem numer 1 cały czas jest w Ostrowcu sprawa rezygnacji z funkcji prezesa KSZO przez prezydenta miasta Jana Szostaka. Kolejne osoby namawiają go do pozostania na stanowisku. Wczoraj grupa kibiców KSZO gościła w Urzędzie Miasta w Ostrowcu przekonując Jana Szostaka, by nadal był sternikiem KSZO. Wieczorem dotychczasowy prezes spotkał się z piłkarzami, a później uczestniczył w zebraniu zarządu. Jan Szostak przekonywał nas wcześniej, że absolutnie nie zmieni zdania.


    Po niedzielnych wybrykach na stadionie władze KSZO zmieniły firmę ochroniarską. - Wejść na obiekt będzie można tylko od strony ul. Świętokrzyskiej. Proszę kibiców, by przyszli trochę wcześniej, gdyż dokładniejsze kontrole mogą spowodować korki - prosi Zbigniew Grombka, dyrektor KSZO. - Przypominam też o zakazie parkowania samochodów na ulicach Świętokrzyskiej i Traugutta - dodał.


    Pierwsza kasa biletowa zostanie jutro otwarta już o godz. 9, pozostałe o 12. - Apeluję do wszystkich kibiców o wyrozumiałość i spokój. To wszystko robimy dla naszego bezpieczeństwa - stwierdził Zbigniew Grombka.


    /Piotr Rozpara (14-03-02 16:56)/
/ Gazeta.pl/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11759 razy,
ostatnio: 2020-02-16 21:39:20
Skomentuj artykuł:
Powrót