Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-02-27

"Rusznikarz" zatrzymany

      W minionym tygodniu, policjanci z sekcji kryminalnej ostrowieckiej KPP przeprowadzili przeszukanie posesji 72-letniego mężczyzny, mieszkającego na obrzeżach Ostrowca. Podejrzewali, że starszy pan może mieć broń i zajmować się jej produkcją, jak to robił w 1998 roku. Przypuszczenia te okazały się zasadne. U pana Józefa znaleziono zabezpieczony mały arsenał.


    Do policyjnego depozytu trafiła m.in.strzelba dwulufowa myśliwska, dwa rewolwery, pistolet gazowy, proch myśliwski, części broni, naboje myśliwskie, kilkanaście sztuk spłonek, przyrząd do kalibrowania pocisków.


    "Rusznikarz" trafił do policyjnej izby zatrzymań. Następnego dnia został zwolniony. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna podejrzany o produkcję broni, musiał również wpłacić 10 tys.zł (poręczenie majątkowe). Na tak łagodne potraktowanie miał wpływ m.in. jego zaawansowany wiek.


    Niestety, "rusznikarz" nie wyciągnął żadnych wniosków z wcześniejszych doświadczeń. Należy tu dodać, iż był już karany za podobne przestępstwo. Otrzymał wówczas wyrok w zawieszeniu. Jak będzie tym razem - zdecyduje sąd.


    /m/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 10267 razy,
ostatnio: 2020-02-26 01:23:27
Skomentuj artykuł:
Powrót