Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-15

Rezygnują ze spisu

      Spora grupa kandydatow na rachmistrzów spisowych przerwała szkolenie i zrezygnowała z udziału w dalszych pracach.


    Od kilku tygodni kandydaci na rachmistrzów spisowych przygotowują się do nowych obowiązków. Szkolenie prowadzone jest w kilku turach.


    Zajęcia trwają tydzień i kończą się egzaminem. Z pierwszej 150- osobowej grupy kandydatów na rachmistrzów, jedna osoba nie zdała egzaminu, ale aż 45 zrezygnowało w trakcie trwania zajęć. Zapewne część osób doszła do wniosku, że nie opanują potrzebnych wiadomości i nie poradzą sobie z egzaminem. Szkolenie ukończyły zaledwie 104 osoby.


    -Do końca kwietnia musimy przygotować wszystkich kandydatów na rachmistrzów -powiedziała Grażyna Okupińska z Urzędu Miasta w Ostrowcu. Ponieważ część z 440osobowej grupy podstawowej kandydatów na rachmistrzów zrezygnowała z udziału w spisie, do drugiej tury szkolenia zaprosiliśmy już 16 osób z grupy rezerwowej.


    Z ponad 1000 osób, które zgłosiły się w marcu, w wyniku losowania wyłoniono 500 kandydatów na rachmistrzów (440 osób znalazło się w grupie podstawowej i 60 w rezerwie). Do przeprowadzenia spisu na terenie Ostrowca potrzeba 400 rachmistrzów.


(fk)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8281 razy,
ostatnio: 2020-01-21 19:49:31
Skomentuj artykuł:
Powrót