Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-12

Będzie parking przy ZUS-ie

      Przy ulicy Rosłońskiego, obok Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, powstanie nowy parking na 42 miejsca.


    Zarówno mieszkańcy okolicznych bloków, jak i nauczyciele oraz rodzice uczniów szkół wierzą, że obiekt ten zmniejszy zagrożenia dla ruchu kołowego i pieszego w tym rejonie.


    Gmina i Zakład Ubezpieczeń Społecznych porozumiały się już w sprawie wspólnej budowy parkingu. Gmina za własne pieniądze opracowała dokumentację techniczną i przekaże ZUS-owi grunt pod parking. Zgodnie z umową, firma ta sfinansuje koszt budowy.


    Parking powstanie na terenie obecnego gimnazjum nr 3. Ogrodzenie obiektu szkoły zostanie przesunięte o kilka metrów. Powstaną tam 42 stanowiska dla samochodów osobowych, w tym 4 szersze dla osób niepełnosprawnych poruszających się pojazdami. ZUS planuje też wykonanie chodnika zapewniającego dojście do parkingu. Ponieważ pod parking zabrana zostanie dotychczasowa bieżnia szkoły, gmina zobowiązała się wytyczyć i zbudować bieżnię w innym miejscu. Zostaną też zainstalowane ekrany oddzielające ulicę od obiektów sportowych gimnazjum. W tym układzie wszyscy będą zadowoleni. Po wielu latach dyskusji uda się wreszcie rozwiązać problem, który mieszkańcy osiedla XXV-lecia sygnalizowali na każdym osiedlowym zebraniu.


    Na najbliższej sesji Rady Miejskiej przedstawiony zostanie projekt uchwały o przekazaniu oddziałowi ZUS terenu pod przyszły parking i partycypacji gminy w tym przedsięwzięciu. Na tę uchwałę czeka ZUS.


    -W ramach wspólnej inwestycji miasto wyremontuje zniszczoną nawierzchnię ulicy Rosłońskiego i przejścia dla pieszych od strony bloków i budynku ZUS - powiedział nam Jan Maj, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu.


    O nowej inwestycji z satysfakcją mówiono podczas zebrania Samorządowej Rady Osiedla XXV-lecia. Przewodniczący Rady, Jarosław Kobiałka dziękował przedstawicielom gminy za zrealizowanie wspólnego postulatu mieszkańców i dyrekcji szkół znajdujących się w tym rejonie.

Fot. Gazeta Ostrowiecka


    (fks)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8896 razy,
ostatnio: 2020-02-24 12:12:25
Skomentuj artykuł:
Powrót