Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-10-23

Mamy (ciasne) rondo

      Po niespełna dwóch miesiącach budowy dziś, tj. w poniedziałek 22 października br. Świętokrzyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "TRAKT" ma przekazać dla ruchu "małe rondo", budowane u zbiegu ulic: Zagłoby, Żabiej i alei 3 Maja.

    -Oddajemy rondo przed terminem, aby skrócić niedogodności, jakie cały Ostrowiec musiał znosić z powodu zamknięcia ruchu w tym newralgicznym dla miasta punkcie -powiedział prezes firmy, mgr inż. Lech Biały.

    Termin zakończenia tej budowy przewidywano pierwotnie na koniec października br. Wiedząc jednak o kłopotach, jakie spowodowało zamknięcie ruchu na alei i wiadukcie i chcąc wzw iązku z tym wyjść naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa Ostrowca, jak również władz miasta, kierownictwo firmy postanowiło maksymalnie skrócić czas budowy małego ronda. Dzięki lepszej organizacji i bardziej wydajnej pracy udało się przesunąć planowany termin zakończenia budowy o kilkanaście dni.

    -Słyszałem o zastrzeżeniach tak władz miasta, jak i kierowców, do parametrów budowanego ronda -mówi prezes firmy TRAKT, Lech Biały. Chcę jednak podkreślić, że wobecnych czasach nie tylko wPolsce, ale i za granicą buduje się właśnie tego typu ronda. Zawężenie ruchu do jednego pasa, oczywiście o odpowiednich parametrach, ma na celu zmuszenie kierowców do zwolnienia i pokonywania ronda wsposób jak najbardziej bezpieczny. Podobne rondo budowaliśmy wOżar owie. Myślę, że za jakiś czas słowa krytyki umilkną, a kierowcy zaczną dostrzegać zalety małego ronda.

    Świętokrzyskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "TRAKT" jest znane - przynajmniej na naszym terenie - z licznych budów drogowych. Niebawem, bo na przełomie października i listopada puszczony zostanie ruch nowym wiaduktem i mostem wybudowanym w Brodach Iłżeckich właśnie przez firmę TRAKT. Przedsiębiorstwo wykonuje też modernizację obejścia Kielc na odcinku Jaworznia- Chęciny wraz z węzłem Chęciny, a także modernizuje (wraz z wymianą mediów) ul. Sienkiewicza oraz ul. Zagórską w Kielcach.


    W czwartek przedsiębiorstwo Trakt zakończyło asfaltowanie ronda, a wpiątek przed południem firma z Kielc rozpoczęła oznakowanie poziome i pionowe drogi. Bogdan Durlik, kierownik budowy ronda zapewnił nas, że wponiedziałek udostępni kierowcom nowy węzeł komunikacyjny.

    Jeszcze przez tydzień drogowcy będą porządkować teren i wykonywać przejście dla pieszych na ulicy Zagłoby.

    W tym roku już nic nam nie grozi w Ostrowcu ze strony Wojewódzkiej Dyrekcji Dróg Krajowych (mam na myśli zaprojektowanie ronda i innych dróg krajowych). To także koniec tegorocznych remontów na terenie miasta. Wprawdzie zapowiadaliśmy remont nawierzchni ulicy Iłżeckiej, na odcinku od Polnej do Iłżeckiej, jednak przetarg, który miał wyłonić wykonawcę nie doszedł do skutku (wygórowane oferty wykonawców).


    W przyszłym roku czekają nas za to dwie duże i znaczące dla układu komunikacyjnego w Ostrowcu inwestycje. Starosta zapowiada rozpoczęcie modernizacji ulicy Kilińskiego.

    Z kolei gmina zamierza wykonać łącznik między ulicami Kilińskiego i Chrzanowskiego. Te dwie inwestycje usprawnią ruch na terenie miasta.
/ fk, w /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15486 razy,
ostatnio: 2020-01-22 20:52:33
Skomentuj artykuł:
Powrót