Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-10-23

Pomagają szukać pracy

      W środę, 17 października odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Stowarzyszenia na Rzecz Osób Bezrobotnych, zainicjowanego przez radnego, Marka Potockiego. Stowarzyszenie dotąd działało na Kuźni, gdzie swoje siedziby uzyskały różne organizacje pozarządowe. Wolontariusze próbowali pomóc bezrobotnym znaleźć jakieś zajęcie, chociażby dorywcze, coś doradzić, pokierować, pomóc rozwikłać trudne sytuacje, także od strony prawnej. Budynek przy ul. Żeromskiego (dawna baza ogrodnicza) jest usytuowany w dość niewygodnym dla interesantów miejscu. Dlatego stowarzyszenie starało się o inny lokal, chociażby niewielki, ale w centrum miasta.


    Niewielkie pomieszczenie po dawnym zakładzie fryzjerskim przy ul. Iłżeckiej (naprzeciwko starych delikatesów), tuż przy Rynku zaspokoi najpilniejsze potrzeby stowarzyszenia.


    Otwarcia nowego lokalu dokonał Dariusz Bańcer, przecinając symboliczną wstęgę. W tej uroczystej chwili uczestniczył wiceprezydent Krzysztof Targowski oraz inni przedstawiciele władz gminy i powiatu. Wszyscy zgodnie twierdzili, że w tak trudnej sytuacji na rynku pracy, działalność stowarzyszenia jest niezwykle cenną inicjatywą, którą warto wspierać.


    Członkowie stowarzyszenia będą do dyspozycji bezrobotnych przez cztery dni w tygodniu.

    W poniedziałki od 15.30 do 17.00 prowadzone są rozmowy doradcze i konsultacje z pracownikiem socjalnym, we wtorki od godz. 10.00 do 11.30 -rozmowy doradcze i warsztaty terapeutyczne, w środy od godz. 16.00 do 18.00 -także rozpoznanie rynku pracy, w czwartki od godz. 10.00 do 11.30 oprócz doradztwa, konsultacje prawne.
/ K /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15155 razy,
ostatnio: 2020-01-22 19:58:37
Skomentuj artykuł:
Powrót