Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-09-04

Nowe mieszkania dla powodzian

      W poniedziałek, w UM w Ostrowcu przedstawiciele "Gazety w Kielcach" i Polskiego Czerwonego Krzyża przekażą klucze do nowych mieszkań dwóm rodzinom z Ostrowca, które ucierpiały w lipcowej powodzi.


    Wszystko zaczęło się od akcji "Gazety w Kielcach ", pomocy dla rodzin dotkniętych powodzią. Ludzie odpowiedzieli na apel redakcji i wpłacali pieniądze na konto Polskiego Czerwonego Krzyża "Jedziemy z pomocą ". Za zgromadzone środki zostały kupione m. in. dwa mieszkania w bloku w Rynku. Jedno o powierzchni 37 mkw, a drugie 40 mkw.


    -Otrzymaliśmy zlecenie przygotowania w przeciągu tygodnia dwóch mieszkań -mówi Ryszard Lipiec z-ca prezesa OTBS. -Wywiązaliśmy się z umowy. Mieszkania zostały pomalowane, wyposażone w kuchnie elektryczne i panele elektryczne oraz urządzenia sanitarne. Od kilku dni czekają na przyszłych właścicieli. Mogą się oni wprowadzić już w poniedziałek. W późniejszym terminie załatwimy niezbędne formalności, związane z aktem notarialnym.


    Do nowym mieszkań w Rynku, na poddaszu bloku nr 10, wprowadzą się dwie rodziny: państwo Zdybowie i Delegiewiczowie. Otrzymają one bardzo ładne mieszkania o pełnym standardzie.


    -Rodziny te mieszkały w dolnej części miasta: jedna na ulicy Wiejskiej, a druga przy ulicy Moniuszki - mówi dyrektor MOPS, Stanisław Fiolik. -Poproszono nas o przekazanie do Kielc listy z nazwiskami osób, które po powodzi znalazły się w najtrudniejszej sytuacji.


    Z tej listy wybrano dwie rodziny. To wspaniała akcja i forma pomocy zważywszy, że przed nami okres jesienno-zimowy.


   
/ fk/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 17259 razy,
ostatnio: 2019-11-13 01:43:24
Skomentuj artykuł:
Powrót