Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-30

Podejrzany o wyłudzenie 2,5 mln franków szwajcarskich

      W minionym tygodniu, prokurator postawił jednemu z ostrowieckich biznesmenów zarzut wyłudzenia kredytu w wysokości 2,5 mln franków szwajcarskich, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 6,7 mln złotych.


    W pozyskaniu tak wysokiego kredytu 43- letni mężczyzna posługiwał się sfałszowanymi dokumentami.


    -Śledztwo w tej sprawie prowadziliśmy od 3 miesięcy -mówi prokurator rejonowy w Ostrowcu, Andrzej Górnisiewicz. Tyle bowiem czasu potrzebowaliśmy na zgromadzenie niezbędnych materiałów dowodowych, które pozwoliłyby na zatrzymanie i postawienie temu mężczyźnie zarzutów.


    Wysokość wyłudzonego kredytu jest ogromna. Prokuratura, którą kieruję, nie miała jeszcze do czynienia ze sprawą, w której byłyby tak duże straty. Podejrzany został już - na nasz wniosek - tymczasowo aresztowany przez sąd na okres trzech miesięcy.


    Jak się dowiedzieliśmy, doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez tego mężczyznę złożył w lutym br. jeden z ostrowieckich banków. Kredyt został przyznany, gdyż podejrzany spełnił wszystkie wymagane przez bank warunki. Problem zaczął się dopiero z chwilą spłaty pożyczki. Biznesmen uiścił bowiem tylko 100 tys. franków należności. Natychmiast zostało wszczęte śledztwo. Ze zgromadzonych do tej pory materiałów wynika, że niezbędne w tego typu przypadkach dokumenty sądowe zostały sfałszowane. Wygląda więc na to, że bank został wystawiony do wiatru.


    Podejrzany 43- latek wiódł dość aktywne życie przedsiębiorcy. Prowadził m. in. hurtownię paliw, sklepy, magazyny, salony samochodowe, a nawet kopalnię. W przypadku udowodnienia zarzucanego mu przestępstwa, musi się liczyć z karą do 10 lat pozbawienia wolności.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8917 razy,
ostatnio: 2020-01-21 14:12:36
Skomentuj artykuł:
Powrót