Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-15

Czy Ostrowiec potrzebuje zegara?

      26 marca 2002 r. Ksiądz Infułat Tadeusz Lutkowski otrzymał od Pana Prezydenta propozycję zamontowania na kościele św. Michała zegara.


    Proboszcz parafii prosił wiernych parafian o wyrażenie swoich opinii. Prezydent miasta, Jan Szostak, obiecał, że cały koszt transakcji, (a więc budowa, transport i montaż) zostanie pokryty przez Gminę. Uważam, że sam pomysł jest wspaniały, bo przecież kościół ten jest jedną z wizytówek Ostrowca i z pewnością byłby jeszcze bardziej atrakcyjny, ale czy faktycznie jest to w chwili obecnej najpotrzebniejszy wydatek?!


Nie neguję propozycji p. Szostaka, ale myślę, że wykazał się on dość sporym nietaktem w stosunku do ludzi nie mających co włożyć do garnka. Miasto Ostrowiec przeżywa ostatnio kryzys, panuje tu duże bezrobocie, młodzi ludzie opuszczają miasto nie widząc tu żadnych perspektyw na jakiekolwiek życie, Hucie Ostrowiec - niegdyś wspaniale prosperującej - dziś wciąż grozi zamknięcie. Jeśli do tego dojdzie i spełni się najczarniejszy scenariusz, połowa Ostrowczan straci pracę i prawdopodobnie nigdzie jej nie znajdzie. I właśnie w takim momencie Prezydent i Gmina proponują montowanie zegara - zupełnie jak gdyby była to najpotrzebniejsza w chwili obecnej rzecz (skoro gmina jest już taka rozrzutna, może wynajmie trębaczy, którzy codziennie w południe będą nam grać hejnał??!). Jeśli faktycznie są pieniądze, to dlaczego nie zostaną one przeznaczone na potrzebniejszy cel? Choćby na przykład: remont ulic (sugeruję ul. Kilińskiego, na której jest tyle dziur, jakby po uderzeniu meteorytów).


    Można stworzyć więcej miejsc pracy lub choćby przeznaczyć tę sumę pieniędzy dla parafii, aby pewnemu księdzu dopomóc w realizacji jego planów (budowa dyskoteki, pubu lub kafejki internetowej przy parafii - jakiegoś miejsca, w którym młodzież mogłaby spędzić wieczór w kulturalnym towarzystwie zamiast włóczyć się po ulicach).


    Rozumiem religijne zapędy Pana Szostaka, ale myślę, że ludzie będą woleli mieć pracę i fundusze na utrzymanie rodziny, niż podziwiać piękną tarczę na kościele. Nie chcę podważać decyzji Pana Prezydenta, lecz mógłby on ponownie przemyśleć swą decyzję i zastanowić się czy faktycznie taka inwestycja jest akurat teraz niezbędna.


    /Nastolatka z Ostrowca/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 8505 razy,
ostatnio: 2020-01-18 11:07:01
Skomentuj artykuł:
Powrót