Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-10-23

Z policji

Zaatakowali zza węgła

Znowu dali o sobie znać uliczni bandyci. Tym razem (a było to w miniony poniedziałek) ich ofiarami była kobieta i mężczyzna. Pani została pobita i obrabowana, ok. godz. 21.30 w rejonie ulicy Konopnickiej. Łupem nieznanego sprawcy padła torebka damska wraz z pieniędzmi w kwocie ok. 200 złotych. Niestety, w pobliżu nie było nikogo kto mógłby bezbronnej kobiecie udzielić pomocy.

Do drugiego rozboju doszło o godz. 23.00 na os. Ogrody. Ofiarą był mężczyzna, którego trzej nieznani, młodzi sprawcy dotkliwie pobili i okradli. Oprócz pieniędzy w kwocie 200 złotych ich łupem padł też telefon komórkowy.

Auta na części

W Ostrowcu coraz częściej giną stare auta. Zapyta ktoś: gdzie sens, gdzie logika? Otóż ostatnio sprawcy kradną wysłużone samochody po to, by po rozebraniu sprzedawać je na części. Dodajmy - części coraz bardziej poszukiwane.

W minionym tygodniu, ok. godz. 1 w nocy na os. Pułanki, nieznani sprawcy usiłowali ukraść leciwego poloneza. Do kradzieży nie doszło, gdyż zostali spłoszeni przez naszych policjantów. Prawdopodobnie chwilę później - również na terenie os. Pułanki - ci sami sprawcy podjęli już udaną próbę kradzieży innego poloneza. Po kradzieży dojechali starym polonezem aż do Radomia. Mieli pecha, bo tam - tego samego dnia auto zostało odzyskane przez tamtejszą policję.
Kolejne, stare auto zostało skradzione w rejonie ulicy Nowe Piaski. Nie był to polonez, lecz fiat 125p. Samochód nie został, jak dotąd, odnaleziony. Wiele wskazuje na to, że został rozebrany i posłuży jako źródło poszukiwanych na rynku części samochodowych.

Straszyli bombą

W miniony piątek, ok. godz. 15.40 policja uzyskała informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w Szkole Podstawowej Nr 14. Informatorem był nieznany mężczyzna, być może uczeń lub jakiś inny, zupełnie nie związany z tą szkołą dowcipniś. Informacja o podłożeniu bomby została przekazana telefonicznie pod numerem alarmowym 997. W słuchawce odezwał się głos męski: w szkole jest bomba. Funkcjonariusze policji, którzy natychmiast zjawili się w szkole, wykonali wszystkie, przewidziane w takich sytuacjach czynności. Bomby poszukiwał wraz z nimi pirotechnik. Alarm okazał się fałszywy, nie było zatem podstaw do ewakuacji osób obecnych w budynku.

Zdaniem komendanta, policja miała pełną kontrolę nad sytuacją. Od początku było prawie pewne, że alarm jest fałszywy.

Spokojny koncert i mecz

W miniony wtorek, na stadionie w Ćmielowie funkcjonariusze policji pilnowali porządku podczas koncertu zespołu rockowego Kult. Istniały obawy, że część młodzieży może wykorzystać ten koncert do wywołania niepokojów, bójek i awantur. Na szczęście, dodatkowe siły ściągnięte na miejsce imprezy, okazały się zbędne. Nie było wandalizmu ani aktów chuligańskich.


Spokojnie przebiegł również sobotni mecz KSZO Ostrowiec - GKS Katowice. Cieszy wygrana naszej drużyny, ale również to, że nie było ani na stadionie, ani poza stadionem żadnych burd czy chuligaństwa. Być może wyjątkowy spokój zawdzięczamy trafnej decyzji władz PZPN-u o wyłączeniu stadionu dla przyjezdnych szalikowców z powodu trwającej rozbudowy.


Informacji udzielił: komendant powiatowy policji w Ostrowcu, młodszy inspektor Andrzej Broda.
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 15018 razy,
ostatnio: 2020-02-22 14:25:48
Skomentuj artykuł:
Powrót