Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-04-09

Mała Flota KSZO znów zwycięska!

Na Pływalni Miejskiej w Busku Zdroju w miniony weekend odbyły się zawody 3 rundy Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, kończące rywalizację w rundzie wiosennej rozgrywek XVIII-tej edycji Małej Ligi. Trzeci raz z rzędu zwycięstwo w klasyfikacji klubowej padło łupem pływaków KSZO, którzy potwierdzili tym samym aspiracje do walki o odzyskanie prymatu w województwie w tej kategorii wiekowej. Po piętach "depczą" im pływacy Korony-Swim Kielce, a strata trzeciej w klasyfikacji generalnej na półmetku sezonu Barakudy Starachowice jest już znaczna.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W Busku Zdroju po raz trzeci w tym sezonie z dorobkiem 563 punktów klasyfikację drużynową wygrali pływacy z Ostrowca Św. przed pływakami Korony-Swim (476) i Barakudy (312). Tuż za podium uplasowali się gospodarze - Unia Busko-Zdrój (154), a za nimi Orka MOSiR Kielce (143) i Salos Cortile Kielce (129).

Zaciętą rywalizację o tytuł najlepszej zawodniczki stoczyły Aleksandra Prasał (/Korona-Swim) i Dominika Karwacka (KSZO). Obie uzyskały tę samą notę punktową (296). Aleksandra za wynik uzyskany na dystansie 50m st. grzbietowym (0:38,50), a Dominika w konkurencji 50m st. klasycznym (0:42,95) i dopiero drugi wynik zdecydował o przyznaniu nagrody zawodniczce z Kielc. Wśród chłopców ze statuetki najlepszego zawodnika cieszył się zawodnik Korony-Swim Wiktor Bekier (200m st.dowolnym - 2:33,29 - 276 pkt.).

Pływacy KSZO na podium:
50m klasyczny dziewcząt:
11 lat: 1. Karwacka Dominika 42.95
10 lat: 2. Beksińska Amelia 47.63, 3. Górniak Adrianna 48.72
9 lat: 3. Kabała Maria 55.95
50m klasyczny chłopców:
10 lat: 3. Budzeń Patryk 49.03
50m grzbietowy dziewcząt:
10 lat: 2. Gil Laura 41.60, 3. Kozub Amelia 43.34
9 lat: 3. Mikołajek Nikola 50.34
50m grzbietowy chłopców:
10 lat: 1. Grzesik Franciszek 39.76
9 lat: 3. Starachowski Maciej 48.89
100m grzbietowy dziewcząt:
11 lat: 2. Łapawa Jadwiga 1:35.73
100m grzbietowy chłopców:
11 lat: 3. Wicha Antoni 1:33.01
100m zmienny dziewcząt:
10 lat: 3. Beksińska Amelia 1:31.40
100m zmienny chłopców:
10 lat: 1. Grzesik Franciszek 1:27.07, 3. Kępiński Rafał 1:33.93
50m motylkowy chłopców:
11 lat: 3. Tobiszewski Mikołaj 48.84
4 x 50m dowolny mieszane:
10 lat: 2. KSZO 1 (Beksińska Amelia, Kogut Bartosz, Budzeń Patryk, Grzesik Franciszek) 2:25.93
9 lat: 2. KSZO 7 (Starachowski Maciej, Kabała Maria, Mikołajek Nikola, Sokół Sara) 3:00.45, 3. KSZO 8 (Starachowski Michał, Staniszewska Maja, Giemza Paweł, Brzezińska Dominika) 3:07.39

W zawodach rywalizowało 193 zawodników z 11 klubów.

Klasyfikacja klubowa o 3 rundach:
1. KSZO Ostrowiec Św. 1 658
2. Korona-Swim Kielce 1 523
3. Barakuda Starachowice 928
4. Unia Busko Zdrój 389
5. Orka MOSiR Kielce 369
6. Salos Cortile Kielce 348
7. Foka Sandomierz 339
8. Centrum Staszów 228
9. Wodnik Końskie 71
10. Delfin Połaniec 55
11. Koral Morawica 21
12. KSSiR Końskie 16

Zobaczy pełne wyniki 3. rundy Małej Ligi

/kszo.info/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 3693 razy,
ostatnio: 2019-12-12 04:12:00
Skomentuj artykuł:
Powrót