Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-06-11

Sześć medali zawodników Black&White

Mistrzostwa Polski w Fitness w Bydgoszczy

W Bydgoszczy odbyły się II Mistrzostwa Polski w Fitness Dzieci. Drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Black&White z Ostrowca Świętokrzyskiego wystawiła ośmioro zawodników i wróciła z tej imprezy z sześcioma medalami.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
W klasyfikacji drużynowej klub Black&White zajął wysokie drugie miejsce. -Cała ekipa spisała się rewelacyjnie. Wszyscy zawodnicy naszego klubu weszli do finałów - z zadowoleniem mówił trener Grzegorz Kępa.

Mistrzynią Polski została 11-letnia Aleksandra Kępa, która obroniła tytuł z ubiegłego roku. Dla Oli te zawody pozostaną długo w pamięci, gdyż wygrana daje jej prawo startu na mistrzostwach świata, które w lipcu odbędą się w Budapeszcie.
Pozostali zawodnicy również zajęli wysokie miejsca i sięgnęli po medale. W kategorii 14 - 16 lat całe podium należało do Black&White. Złoty medal wywalczyła Paulina Rocławska, srebrny Kinga Gawłowska, a brązowy Natalia Wierzbińska. -To było niesamowite zobaczyć trzy zawodniczki mojego klubu na podium - mówił trener Grzegorz Kępa, odpowiedzialny za trening siłowy i dietę zawodniczek.

Daria Chmielewska była największą niespodzianką tych zawodów, gdyż trenuje dopiero dwa miesiące. Niesamowity talent akrobatyczny został doceniony przez sędziów, którzy przyznali jej "srebro" w kategorii 13 - 14 lat.

W Bydgoszczy zaprezentowali się również trzej młodzi chłopcy w kategorii 8-9 lat. Dominik Jewiak zajął drugie miejsce, sprawiając sobie miły urodzinowy prezent. Na czwartej pozycji sklasyfikowany został Piotr Kutera, natomiast siódmy był Kacper Delegiewicz. -Warto dodać, że Dominik w zeszłym roku zajął trzecie miejsce. Dla Kacpra i Piotrka to był pierwszy start, mam nadzieję, że będzie motywacją do dalszych treningów - dodał Grzegorz Kępa.

Wszyscy zawodnicy zaprezentowali bardzo ciekawe układy gimnastyczne, w których dużo było trudnych elementów akrobatycznych, przygotowanych przez utytułowaną zawodniczkę fitness Justynę Jedlikowską.