Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2011-06-29

Podsumowanie sportowego roku szkolnego

PSP Nr 7 i PG Nr 3 najbardziej usportowionymi szkołami w Ostrowcu Św.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 i Publiczne Gimnazjum Nr 3 zwyciężyły w podsumowaniu całorocznego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych i Gimnazjów za rok szkolny 2010/2011.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik
O Tytuł Najbardziej Usportowionej Szkoły Podstawowej i Szkoły Gimnazjalnej rywalizowało 18 ostrowieckich szkół – 12 szkół podstawowych i 6 gimnazjalnych. Nagrody dla najlepszych sportowców wręczali Wiceprezydent Ostrowca Św. Paweł Górniak i Przewodniczący Komisji Edukacji, Wychowania, Kultury i Sportu Rady Miasta Maciej Kuszewski.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Św. po raz siódmy realizował zadania z zakresu sportu szkolnego. Między innymi odpowiadał za organizację międzyszkolnych zawodów sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych i gimnazjów.

We współzawodnictwie mogły brać udział szkoły podstawowe i gimnazja z terenu miasta Ostrowca Św. W zakończonym roku szkolnym uczestnikami poszczególnych imprez mogli być uczniowie innych placówek. Do systemu współzawodnictwa przystąpiły: Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Stanisława Konarskiego oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Publiczne Gimnazjum Nr 2.

Imprezy realizowane były przez cały rok szkolny (od września 2010r. do czerwca 2011r.) na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz na obiektach szkolnych. W imprezach, których celem było zagospodarowanie czasu wolnego uczniów, odnotowano 4546 osobo startów (2814 w szkołach podstawowych i 1732 w gimnazjach). Ogółem zawody trwały 123 dni.

Szkoły podstawowe rywalizowały w następujących dyscyplinach sportowych: sztafetowych i indywidualnych biegach przełajowych, mini piłce nożnej, mini piłce koszykowej, mini piłce siatkowej, mini piłce ręcznej, indywidualnych zawodach lekkoatletycznych, czwórboju i trójboju lekkoatletycznym, tenisie stołowym, badmintonie, pływaniu sztafetowym i indywidualnym. W sumie odbyło się 26 zawodów dziewcząt i chłopców trwających łącznie 67 dni.

Uczniowie gimnazjów startowali w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych, piłce nożnej, piłce koszykowej, piłce siatkowej, piłce ręcznej, indywidualnych zawodach lekkoatletycznych, szkolnej lidze lekkoatletycznej, tenisie stołowym, badmintonie, pływaniu sztafetowym i indywidualnym. W sumie odbyło się 24 zawody dla dziewcząt i chłopców trwających łącznie 51 dni.

Podczas uroczystego podsumowania sportowego roku szkolnego, którego gospodarzem była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7, nie zabrakło towarzyszących występów utalentowanej młodzieży.

Na początek wystąpili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 Aleksandra Kępa (mistrzyni Polski w fitness gimnastycznym dziewcząt) oraz Kacper Delegiewicz (VII miejsce w fitness gimnastycznym chłopców). Później zaprezentowali się Justyna Jedlikowska (brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek i wicemistrzyni Polski Juniorek) oraz Rafał Kiełkiewicz (zdobywca III miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w Kulturystyce). Sportowcy trenują na co dzień w klubie Black and White.
Zaproszeni goście obejrzeli ponadto występ uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, która zaśpiewa piosenkę Majki Jeżowskiej „Ciastka” oraz występ zespołu Blue Sapphire of Seven w piosence The Village People - Y. M. C. A.

Klasyfikacja medalowa PSP:
PSP 7 (nauczyciele WF: Małgorzata Zięba, Wojciech Lis, Marcin Bartnik)
PSP 14 (nauczyciele WF: Sławomir Góra, Andrzej Jeruzal, Cezary Mirski)
PSP 5 (nauczyciele WF: Beata Tracz, Joanna Zagozdon, Joanna Kwiatosz, Wojciech Serwin, Janusz Ozdoba, Andrzej Waniel, Michał Kępczyński)
PSP 4
PSP 1
PSP 9
PSP 8
PSP 3
PSP 12
PSP 10
PSP 11
Edukacja S.C.

Klasyfikacja punktowa PSP:
PSP 10 (nagrodzeni uczniowie: Paulina Nowak, Zuzanna Urbańska, Krystian Pytlakowski, Damian Pucułek)
PSP 9 (nagrodzeni uczniowie: Monika Lipa, Marcin Radlak, Kamil Surowiec, Damian Jaźwiec)
PSP 4 (nagrodzeni uczniowie: Sandra Kosiak, Aleksandra Maj, Paulina Tarabasz, Filip Lipka, Dawid Łobuz, Piotr Niewiadomski)
PSP 7 (nagrodzeni uczniowie: Weronika Madetko, Patrycja Ostatek, Nina Janiszewska, Wiktoria Pełka, Wiktor Mazur, Karol Skaliński, Wojciech Mazur, Paweł Nowak, Eryk Zieliński, Mikołaj Żelazowski)
PSP 3 (nagrodzeni uczniowie: Ewa Skotnicka, Katarzyna Strzelecka, Karol Tłuczkiewicz, Patryk Domagała)
PSP 12 (nagrodzeni uczniowie: Beata Płatek, Emil Szczygliński, Bartosz Wójtowicz)
PSP 8 (nagrodzeni uczniowie: Kinga Pawlikiewicz, Olaf Mazur, Kamil Rychter)
PSP 1 (nagrodzeni uczniowie: Agnieszka Nowakowska, Karolina Żaczkiewicz, Marika Zawadzka, Kamila Jasztal, Patryk Piwnik, Adrian Borecki)
PSP 14 (nagrodzeni uczniowie: Sandra Wosiek, Wiktoria Kubik, Wiktoria Jarocha, Kinga Gajewska, Kacper Kruciński, Kamil Stępień)
PSP 11 (nagrodzeni uczniowie: Karolina Swat, Marcin Szeląg)
PSP 5 (nagrodzeni uczniowie: Dagmara Gradziuk, Natalia Dębakowska, Monika Wilk, Emil Czaja, Piotr Ćwik, Łukasz Suska)
Edukacja S.C.

Klasyfikacja medalowa PG:
PG 3 (nauczyciele WF: Maria Jaros, Anna Gawlak, Bożena Mróz, Wiesława Kowalska, Krzysztof Sałapa, Jerzy Pacholczak, Paweł Nalewaj, Marcin Jasiński, Paweł Łagoda)
PG 4 (nagrodzeni uczniowie: Małgorzata Kościelak, Katarzyna Marynowska, Małgorzata Comber, Elżbieta Ozdoba, Dariusz Jakubowski, Mariusz Stawecki)
PG 2 (nagrodzeni uczniowie: Beata Stojek, Roman Kowalski, Wojciech Dzioba, Dariusz Zwoliński, Artur Pocheć, Waldemar Domagała, Marcin Wróbel, Rafał Barański, Piotr Stańczyk)
PG 1
MOS PG
PG 5

Klasyfikacja punktowa PG:
PG 2 (nagrodzeni uczniowie: Patrycja Magierowska, Maciej Ciepielewski, Paweł Czajkowski, Mikołaj Łunczak, Piotr Ferens, Kamil Wachniak, Norbert Ptasiński)
PG 4 (nagrodzeni uczniowie: Tomasz Bożek, Kamil Wabik, Dawid Wesołek, Karol Jankowski, Igor Bernacki, Michał Wolak, Kamil Kieloch)
PG 3 (nagrodzeni uczniowie: Aleksandra Kobiec, Aleksandra Szulewa, Martyna Sałatowska, Michał Sado, Sebastian Kurek, Konrad Deroń, Kamil Szymański)
PG 5 (nagrodzeni uczniowie: Agata Kordos, Krystian Latos)
PG 1 (nagrodzeni uczniowie: Magdalena Kośla, Aleksandra Wójcik, Anna Frydeck, Kamil Kuźnicki)
MOS PG (nagrodzony uczeń: Marcin Piskorski)

Zobacz: galeria zdjęć
/MAcSi/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 27268 razy,
ostatnio: 2019-12-10 00:51:07
Skomentuj artykuł:
Powrót