Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-04-06

Centralne Biuro Śledcze czyści Starachowice

      W Starachowicach już dwanaście osób zostało aresztowanych przez Centralne Biuro Śledcze i tymczasowo aresztowanych przez sąd. Chodzi o grupę o charakterze mafijnym, której członkom zarzuca się popełnienie groźnych przestępstw, w tym handlu bronią i narkotykami. Dziś już wiadomo, że zarówno starosta, jak i wiceprzewodniczący Rady Powiatu, nie byli członkami tejże grupy.


    -W dniu 27 marca br. Wydział VI do Walki z Przestępczością Zorganizowaną Prokuratury Okręgowej w Kielcach wszczął śledztwo w sprawie posiadania i handlu bronią palną, amunicją, materiałami wybuchowymi, a także wprowadzenia do obrotu znacznych ilości środków odurzających w Starachowicach, Warszawie i innych miejscowościach mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, prokurator Bogdan Karp. Śledztwo zostało wszczęte na podstawie materiałów zgromadzonych przez Centralne Biuro Śledcze. Do tej pory sąd tymczasowo aresztował 12 osób. Prokuratura postawiła zarzuty 14 osobom.


    W związku ze sprawą zarzuty postawiono dwóm samorządowcom, choć nie byli oni członkami grupy.


    Staroście starachowickiemu zarzucono wyłudzenie odszkodowania, a wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu wyłudzenie odszkodowania oraz wręczanie korzyści majątkowych.


    W czasie przeszukania mieszkań i innych miejsc znaleziono 14 sztuk broni palnej, cztery granaty, czterysta sztuk amunicji, pięć kilogramów materiałów wybuchowych oraz 3, 5 tys. tabletek narkotyku ecstasy.


    Głównemu podejrzanemu prokuratura postawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania broni i handlu bronią, wyłudzeń oraz handlu narkotykami.


    Śledztwo ma charakter rozwojowy.


    (w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 20406 razy,
ostatnio: 2020-01-19 11:13:51
Skomentuj artykuł:
Powrót