Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-12-01

Czy brat jest gwałcicielem

      Do sądu w Opatowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 20- letniemu mężczyźnie. Prokurator zarzuca mu, iż usiłował zgwałcić swoją cioteczną siostrę. Przesłuchany w charakterze oskarżonego chłopak przyznał się częściowo do postawionych mu zarzutów, odmówił jednak składania wyjaśnień.


    Sprawa ta trafiła do prokuratora przez zupełny przypadek.


    Zaczęło się niewinnie od udziału w prywatce, na której podawano alkohol. Potem miał być wspólny spacer, oczywiście za zgodą dziewczyny. Chłopak zachowywał się poprawnie, ale tylko do pewnego momentu. Gdy oboje znaleźli się w pobliżu nieoświetlonego miejsca, chwycił pannę w pół i zaczął nieść w krzaki. Nie pomogły krzyki ani próba wyrwania się z jego rąk. Położył pannę na ziemi, przygniótł swoim ciałem i zaczął rozbierać. Gdyby nie przytomność umysłu dziewczyny i to, że udało się jej uderzyć napastnika dwa razy butelką w głowę, a potem parę razy go podrapać, to kto wie do czego by doszło. Po kilku nieudanych próbach oswobodzenia, poszkodowanej udało się w końcu - wprawdzie bez garderoby, boso i siniakami - wyrwać z jego uścisku.


    Po dotarciu na prywatkę i opowiedzeniu, co się stało, koledzy poszkodowanej postanowili dać niedoszłemu gwałcicielowi nauczkę. Ruszyli na poszukiwania, a gdy go znaleźli, wydali mu walkę na pięści. Chłopak nie miał zbyt dużych szans, zwłaszcza, że był sam a tych, którzy chcieli mu oddać pięknym za nadobne, trzech. W końcu wylądował w przydrożnym rowie.


    -Ta sprawa miała nie trafić do prokuratora, gdyż poszkodowana nie korzystała z pomocy lekarskiej i nie nosiła się z zamiarem zawiadomienia o usiłowaniu zgwałcenia organów ścigania -mówi prokurator rejonowy w Opatowie, Andrzej Hojnowski. Jednak kiedy się dowiedziała, że jej brat cioteczny zawiadomił policję o pobiciu go przez kolegów, co w rzeczywistości nie było prawdą, bo takiego zawiadomienia nie złożył, natychmiast to uczyniła.


    Zdaniem prokuratora, oskarżony usiłował zgwałcić swą siostrę. Co na to sąd - przekonamy się za jakiś czas.


    (fk, w)
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13141 razy,
ostatnio: 2020-02-25 05:13:48
Skomentuj artykuł:
Powrót