Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-03-13

Poszukiwali inwestora

      W ubiegły piątek odbyło się - z inicjatywy Posła Zdzisława Kałamagi - spotkanie z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Andrzejem Szarawarskim, w którym udział wzięli także przewodniczący wszystkich trzech związków zawodowych działających w hucie oraz syndyk masy upadłościowej Henryk Szymczyk.


    Jak nas poinformował Poseł Zdzisław Kałamaga ustalono, że w tym tygodniu minister Szarawarski wyznaczy osoby, które pomogą istniejącej już w hucie komisji w analizie złożonych ofert na zakup huty. W tych pracach będą one reprezentować Ministra Skarbu Państwa i Agencję Rozwoju Przemysłu.


    Ich zadaniem będzie też szybkie wypracowanie z syndykiem masy upadłościowej, specjalistami huty oraz związkami zawodowymi najlepszego sposobu funkcjonowania tego przedsiębiorstwa do momentu sprzedaży najlepszemu inwestorowi strategicznemu.


    Minister zadeklarował również swoją aktywność w poszukiwaniu takiego inwestora, ale do tego potrzebna jest - jak to określił - "finalna koncepcja docelowego funkcjonowania huty wraz z wpisaniem jej na trwale w perspektywę rynkową" w czym pomogą specjaliści rządowi.
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 21277 razy,
ostatnio: 2020-01-19 10:47:53
Skomentuj artykuł:
Powrót