Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2003-04-06

Rozśpiewany Bodzechów

      W piątek, 4 kwietnia br. sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Bodzechowie zamieniała się w prawdziwą salę festiwalową, a to za sprawą konkursu międzyszkolnego pod hasłem "Śpiewać każdy może" odbywającego się pod honorowym patronatem wójta gminy Bodzechów- Jerzego Murzyna.


    Na starcie stanęli soliści i zespoły ze szkół podstawowych (Chmielówopieka artystyczna: Aleksandra Kowalska, Bożena Miernik, SarnówekAlina Pastuszka, Miłków- Marzena Kutera, Teresa Gałka, Jolanta Skuza, Bodzechów- Anna Barańska, Anna Wieczorek, Szewna- Katarzyna Skit, Halina Mierzejewska, Szwarszowice- Iwona Stańczak, MagonieBożena Szewc i gimnazjów (Bodzechów- opiekunki Anna Barańska, Szewna- Aleksandra Kowalska) z terenu gminy.


    Atmosfera prezentacji była wspaniała, a każdy występ, złożony z prezentacji dwóch piosenek, nagradzany był gromkimi brawami licznej publiczności. Wielkie emocje wkradły się dopiero przy odczytywaniu wyniku konkursowego wydanego przez jury w składzie: Jerzy Murzyn- przewodniczący, Maria Łebek, Wiesław Gruszka, Małgorzata Sobieraj, Mariusz Ferenc.


    W kategorii solistów w kategorii 79 lat najlepszy okazał się Krzysztof Mazurek (PSP Szwarszowice), który wyprzedził Milenę Kowalską (Chmielów), Paulinę Kosiarz (Szewna) i Karolinę Maj (Miłków).    Wśród nieco starszych wokalistów i wokalistek (10- 12 lat), zdaniem jury, najlepsza okazała się prezentacja Oktawii Siastacz (Sarnówek), zaś odpowiednie drugie i trzecie miejsce przypadło w udziale- Zbigniewowi Kot z zespołem (Miłków) oraz Patrykowi Czyż (Bodzechów).


    W tej kategorii wyróżniono również następujące osoby: Paulinę Gadowską (Chmielów), Justynę Zawadzką (Szewna), Ewelinę Stefankiewicz (Sarnówek).


    W kategorii najlepszych zespołów ze szkół podstawowych w kategorii 7-9 lat wygrały bodzechowskie Bławatki wyprzedzając Stokrotki z Magonii, zaś w kategorii 10-12 lat Mały Chórek ze Szwarszowic wyprzedził chmielowski "Future".


    Wśród gimnazjalistów startujących w konkursie- w grupie solistów I miejsce przypadło Katarzynie Kądzieli (Bodzechów), II- Iwonie Dziewięckiej (Szewna). Nagrodzono również zespół wokalny z PG w Szewnej"Rytm and Luz".


    Wszyscy wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, wśród których znalazły się słodycze, pluszaki, albumy na zdjęcia i przybory szkolne.


    - Poziom prezentacji był bardzo wysoki, ale najważniejsza w całej tej zabawie jest integracja młodzieży w ramach naszej małej ojczyzny- Gminy Bodzechów- stwierdził wójt Jerzy Murzyn. Będziemy starali się organizować w przyszłości kolejne tego typu imprezy, w których najważniejsze jest wzajemne się poznanie, a przy okazji wyłonienie młodych talentów.


    Wyrazy podziękowania za wspaniałą organizację imprezy należą się m. in. wójtowi Jerzemu Murzynowi, dyrektorowi szkoły w Bodzechowie Jerzemu Grządzielowi, Marii Łebek, Iwonie Stańczak oraz wszystkim, którzy przyczyniły się do jej sprawnego przebiegu.


    Pas

/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25830 razy,
ostatnio: 2020-02-18 03:11:24
Skomentuj artykuł:
Powrót