Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-08-10

Kaskaderka budowlana

      Kiedy nie ma pieniędzy na normalne inwestowanie, budowanie czegokolwiek zaczyna przypominać manufakturę z końca XIX wieku. Tak mniej więcej dziś wygląda modernizacja budynku gimnazjum w Bidzinach. I nie chodzi tu bynajmniej o możliwości wykonawcze - żali się wójt Wojciechowic, Tadeusz Król.


    -Kto wygrał przetarg? - Budowę prowadzi czteroosobowa grupa interwencyjna. Jestem zaszokowany tym, co i jak zrobili ci ludzie w warunkach improwizacji. To oczywiste, że wolałbym podpisać umowę z firmą budowlaną, która gros kłopotów technicznych bierze na siebie, a na dodatek zobowiązuje się dotrzymać terminu przekazania budowanego obiektu. Takiego komfortu ja nie mam. Pierwszy dzwonek rozlegnie się za niespełna 30 dni. Czasu mało i pozostaje mi żywić nadzieję, że jednak się uda.


    -Skąd pańskie obawy? -Bo ciągle się coś komplikuje. Non stop trzeba być na miejscu. A to trzeba coś przeprojektować, a to dowieźć. Projektant ma nas już serdecznie dość. Widzi pan, jak brakuje gotówki, to musi być kaskaderka budowlana. Sam już nie wiem, czy nie robię tu za majstra, zaopatrzeniowca, kierownika budowy? Nie wziąłem urlopu wypoczynkowego. I teraz jeszcze te podtopienia w gminie...
/ Ż/

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 25824 razy,
ostatnio: 2020-01-24 17:44:13
Skomentuj artykuł:
Powrót