Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2019-12-01

Orzeł z brązem, Masternak na drodze Kołtona!

Aż 178 pięściarzy w 8 kategoriach wystąpiło w jubileuszowych 90. Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie, które odbyły się w Opolu. Pięściarze KSZO wracają z mistrzostw z brązowym medalem, wywalczonym przez Alberta Orła w kategorii 57kg.

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Albert Orzeł rozpoczął drogę po medal mistrzostw kraju od znokautowania w II rundzie walki eliminacyjnej Dawida Budziosza ze Skalnika Wiśniówka. W ćwierćfinale ponownie wygrał przez RSC w II rundzie, wyrzucając z turnieju Daniela Choromańskiego z Bombardiera Wrocław. W pojedynku o finał miał zmierzyć się z obrońcą mistrzowskiego tytułu i reprezentantem Polski Jarosławem Iwanowem z Wisły Kraków. Niestety okazało się, że pięściarz KSZO nie zdołał osiągnąć limitu wagowego i przegrał walkę walkowerem. Albert Orzeł sklasyfikowany został ostatecznie na 3. miejscu.

Równie efektownie zmagania w Opolu rozpoczął występujący w wadze do 91kg Andrzej Kołton. W swojej walce eliminacyjnej już w I rundzie znokautował Krzysztofa Piorkowskiego z Gimasjon APIN Wyszków. W ćwierćfinale ostrowczanin trafił na występującego w Opolu w barwach Rushha Kielce wychowanka KSZO oraz byłego zawodowego mistrza Europy i uczestnika prestiżowego turnieju World Boxing Super Series Mateusza Masternaka. Niespodzianki nie było i reprezentant KSZO przegrał w II rundzie przez dyskwalifikację z późniejszym mistrzem Polski wagi ciężkiej.