Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-04-14

Błyskawiczny Piotrek

W niedzielę,8 kwietnia rozegrana została finałowa seria Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Ostrowieckiego w Szachach Błyskawicznych. W turnieju startowało 22 zawodników natomiast w finale zmierzyło się 10 szachistów. Najlepszą formę zaprezentował Piotr Skrzypczak,który w walkach o mistrzowski tytuł zgromadził aż 25,5 punkta, pierwszym wicemistrzem blitza został Marek Rega, lepszy punktami pomocniczymi od Zbigniewa Smyły (po 23,5 pkt), czwarte miejsce zajął Ryszard Nowicki, piąte Mirosław Wesołowski (obaj po 19 pkt) i szóste Tomasz Ćwiek. Dla obserwatorów ostrowieckiego środowiska szachowego zwycięstwo juniora, Piotra Skrzypczaka nie jest zaskoczeniem. Chłopiec ten bardzo szybko doskonali umiejętności teoretyczne i techniczne i od paru sezonów jest w skali województwa czołowym zawodnikiem w swej kategorii wiekowej.