Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-04-08

Cztery zwycięstwa juniorów SPN KSZO

Rozpoczęli sezon najmłodsi piłkarze SPN KSZO. W pierwszej kolejce juniorzy grali w Staszowie, a juniorzy młodsi w Ożarowie. Starsi otrzymali punkty walkowerem, natomiast młodsi wygrali efektownie, bo aż 6:0, po czterech golach Leszczyńskiego i dwóch Andrzejczaka.

W sobotę natomiast na "Rawszczyźnie" nasze juniorskie ekipy podejmowały Nidę Pińczów.

Juniorzy starsi wygrali 2:0, prowadząc do przerwy 1:0. Gole dla KSZO zdobywali Marcin Rozczypała i Norbert Pater. Obie bramki były rzadkiej urody. Rozczypała trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na Mazepie, z odległości około 25 metrów. Z kolei Pater podwyższył wynik w 88 min. po prostopadłym podaniu, zakończonym zwycięskim pojedynkiem z golkiperem Nidy.

KSZO: Kwapisz - Frank, Wabik, Bąk, Łatkowski - Pater, Waga, Rozczypała, Kupka (48.Sadłowski) - Mazepa, Florys.

-Nida, która grała ambitnie i groźnie kontratakowała, wysoko zawiesiła nam poprzeczkę - komentuje trener juniorów, Zdzisław Gałka. -Na początku popełniliśmy drobne błędy w defensywie, na szczęście bez konsekwencji. Później jednak kontrolowaliśmy grę i z czasem przejęliśmy inicjatywę w środku pola. Na uwagę zasługują udane debiuty trzech piłkarzy - Kwapisza w bramce obraz pozyskanych z Kunowa Franka i z Opatowa Wagi. Wszystko wskazuje na to, że będziemy z nich mieli spora pociechę.

Juniorzy młodsi wygrali z Nidą 1:0 (0:0), po golu Adriana Andrzejczaka w drugiej połowie spotkania.

KSZO: Kwapisz - Mikołajek, Falecki, Siudak, Zdybski - Kutryba, Madej, Laszczyk, Rowiński (Furtowicz) - Andrzejczak, Leszczyński (Smuga).

-Stworzyliśmy dużo sytuacji podbramkowych, ale zawiedli egzekutorzy i stąd taki, a nie inny wynik - podsumował mecz trener, Sławomir Kapsa. -Przed następnymi meczami musimy jeszcze popracować nad skutecznością.