Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-26

Brąz i nadzieja na olimpiadę młodzieży

Z powodzeniem zaprezentowała się nasza judoczka, Karolina Leśniak, w finałach Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w judo, które rozgrywano niedzielę we Wrocławiu. Debiutując w wadze do 70 kg Karolina, która pierwszy rok występuje na tatami jako juniorka młodsza, wygrała trzy z czterech walk i sięgnęła po brązowy medal. W walce o awans do finału uległa jedynie Żelazowskiej z Czarnych Bytom, z którą we wcześniejszych startach na ogół wygrywała. Sukces Karoliny cieszy, gdyż jej forma zapowiada medal w zbliżającej się drobnymi kroczkami Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nie powiódł się za to start naszym juniorkom i juniorom w eliminacji do mistrzostw Polski w Bytomiu. W eliminacjach odpadli Jakub Krajewski (66 kg), który doznał kontuzji barku oraz Damian Surmański (73 kg). Walki w repasażach przegrali zaś Justyna Kawińska (63 kg) i Wojciech Sitarski (45 kg), którzy również pożegnali się z imprezą już w fazie eliminacyjnej.