Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-26

Mistrzostwa makroregionu w przełajach

W minioną sobotę w Kielcach rozegrano mistrzostwa makroregionu w biegach przełajowych. W imprezie nie zabrakło zawodników UMKS Ostrowia i szkolnych reprezentacji biegaczy.

Wśród juniorów młodszych na dystansie 5000 m 13 miejsce zajął Słowik Konrad. Piąty w biegu na 3000 m był Przemysław Czesny, a trzeci na 4000 m Daniel Chuchała. Ten ostatni bieg okazał wodą na młyn lekkoatletów Ostrowii, bo ósmy był Piotr Banaszczyk, a jedenasty Kamil Wosiek. Wśród młodziczek w biegu na 2500 m trzynaste miejsce padło łupem Patrycji Nowak i Moniki Stępień z PG nr 3. Dwudziesta była Magda Marzec z PG nr 1.

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepiej poradził sobie pływak - Piotr Frankiewicz, który wyścig na 1500 m ukończył na wysokim, trzecim miejscu. 37 miejsce w tym samym biegu zajął Daniel Słapek - także z PSP 1. Z kolei na dystansie 1000 m najlepszą biegaczką z naszego regionu okazała się Magdalena Łojek z PSP Janik, która wywalczyła 26 lokatę.

Przed naszymi lekkoatletami kolejne starty - 13 kwietnia na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, mistrzostwach Polski w maratonie i mistrzostwach Polski przełajowych juniorów i młodzieżowców.