Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-26

Siatkarki WSBiP na trzecim miejscu

W sobotę w Nowym Sączu drugoligowe siatkarki KPS WSBiP przegrały z Sandecją 2:3 (-19, 24, -21, 21, -12) i ostatecznie wykazując się lepszym bilansem setów (wygrana w Ostrowcu 3:1) zajęły upragnione, wysokie trzecie miejsce w IV grupie II ligi. Nasz zespół wystąpił w składzie: Anna Skucińska, Monika Ćwiklińska, Katarzyna Mróz, Anna Brożek, Marita Śląska, Monika Piasecka, Anna Dudek - libero, na zmiany - Agnieszka Nykiel.

Mecz był emocjonujący, a wynik zmieniał się, jak w kalejdoskopie. W I secie Sandecja od początku prowadziła i wysoko wygrała partię. W II secie było podobnie, ale ze stanu 1:7 nasze panie potrafiły doprowadzić do 24:23. Co prawda w tym momencie sędzia sprezentowała rywalkom punkt, ale ta partia zakończyła się naszym zwycięstwem. Już w tym momencie było wiadome, że rywalizacja o 3 miejsce w lidze zakończyła się naszym triumfem. W III secie siatkarki WSBiP przegrały łatwo, podobnie jak łatwo wygrały czwartą odsłonę spotkania. W tie breaku - choć podopieczne trenera Mariusza Rokity prowadziły 3:0 - gra była wyrównana tylko do stanu 11:11. -Zagraliśmy bez kontuzjowanej Oli Drwięgi, która jest już po operacji kolana - mówi trener. -Na dodatek cztery dziewczyny grały po chorobie. Jestem więc zadowolony z przebiegu całego sezonu, w którym nawet nie śniłem o tak wysokiej pozycji w lidze. Teraz czeka nas dłuższa przerwa w treningach. Siatkarki odpoczną, a my z działaczami zastanawiamy się już nad przyszłorocznym sezonem. Niewykluczone, że w drużynie pojawią się nowe twarze.