Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-11

Alchemia futbolu

      W sobotę na stadionie KSZO i w auli WSBiP zorganizowano "Konferencję metodyczno - szkoleniową dla trenerów i instruktorów piłki nożnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego". W części praktycznej - na murawie boiska KSZO - trener Władysław Żmuda, z pomocą Roberta Góralczyka, zademonstrował grę w systemie 1-4-4-2 w linii, a dr Władysłąw Szyngiera pokazał, jak prowadzić z młodzieżą trening kształtowania koordynacyjnych zdolności motorycznych z piłkami.

      W części teoretycznej - już w murach WSBiP - dr Szyngiera wygłosił wykład nt. szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej. Wł.Żmuda mówił o współczesnych tendencjach rozwojowych taktyki gry, a Antoni Piechniczek o praktycznych radach i uwagach, dotyczących metodyki szkolenia i nowych trendów w piłce nożnej.

      Konferencji przewodniczył Józef Tyburczy, prof. Jan Szopa - dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego WSBiP oraz Wł.Szyngiera, R.Góralczyk, Jerzy Figas - członek zarządu PZPN i Stanisław Nowak -wiceprezes ŚZPN. Poniżej publikujemy obszerne wypowiedzi znanych trenerów naszej piłki nożnej.

Władysław ŻmudaRudolf Kapera


/D.Kisiel/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 16278 razy,
ostatnio: 2020-02-25 07:07:21
Skomentuj artykuł:
Powrót