Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-03-11

Budujące zwycięstwo z Łodzią!

W miniony weekend na basenie w Dębicy rozegrano trzeci turniej o mistrzostwo Polski juniorów w piłce wodnej. Podopieczni trenera Roberta Serwina wygrali jedno spotkanie. Oto szczegółowe wyniki, strzelcy bramek dla KSZO i skład ostrowieckiej drużyny:

*KSZO - Arkonia Szczecin 6:8 (2:1, 0:3, 1:2, 3:2). Bramki zdobyli: Damian Kieloch 3, Łukasz Parcheta 2 i Paweł Sało 1.

*KSZO - UKS Bytom 6:13 (1:4, 2:2, 2:2, 1:5). B: Paweł Polit 3, Łukasz Parcheta 2 i Jakub Janik 1.

*KSZO - MKP Gorzów 6:18 (0:6, 1:3, 3:6, 2:3). B: Jakub Janik i Paweł Polit po 2 oraz Paweł Sało i Łukasz Parcheta po 1.

*KSZO - ŁSTW Łódź 9:8 (1:4, 3:2, 3:1, 2:1). B: Damian Kieloch 2, Paweł Sało, Karol Grabowiec, Łukasz Parcheta i Sebastian Haraźny po 1.

KSZO zagrał w składzie: Maciej Brodawka, Paweł Sało, Damian Kieloch, Jakub Janik, Jakub Słowikowski, Patryk Jareński, Karol Grabowiec, Tomasz Kołbuc, Łukasz Parcheta, Paweł Polit, Sebastian Haraźny, Grzegorz Czajkowski. -Mimo, iż w turnieju zanotowaliśmy tylko jedno zwycięstwo, to z gry zespołu jestem zadowolony -mówi trener, Robert Serwin. -W poszczególnych spotkaniach popełniliśmy kilka błędów, wynikających raczej z braku wiary w swe umiejętności i możliwość odniesienia sukcesu. Tak było zwłaszcza w meczu z UKS Bytom. Byliśmy bliscy pokonania Arkonii Szczecin. W końcówce jednak zdarzyła się zespołowi dwie kary i w efekcie gra w osłabieniu zadecydowała o wyniku. W konfrontacji z faworytem - MKP nie mieliśmy wiele do powiedzenia. Ale to drużyna, które wszystkich rywali odprawia z kwitkiem. Cieszę się, że my zdołaliśmy MKP strzelić 6 goli, tym bardziej, że w II i IV kwarcie prowadziliśmy w miarę wyrównany pojedynek. Ponadto, inne zespoły zdobyły w konfrontacji z gorzowianami znacznie mniej bramek. Jak mówi trener R.Serwin próbka charakteru drużyny wyszła w meczu z łodzianami. -Po I kwarcie przegrywaliśmy wysoko - opowiada nasz trener. -W pozostałych odsłonach meczu nasi zdołali narzucić rywalowi swój styl gry, wygrali wszystkie pozostałe kwarty i ostatecznie pokusili się o wygraną w meczu. Ta postawa jest budująca na przyszłość. Jeśli tylko poprawimy jeszcze pewne elementy gry, powinniśmy być groźni dla rywali.