Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-02-27

Ekwueme jest kontuzjowany i nie chce grać w KSZO!

      Emmanuel Ekwueme nie znalazł się nawet w szerokiej, liczącej 28 piłkarzy, kadrze Polonii Warszawa. W piątek dotarła do nas wieść, że ekipa "Czarnych Koszul" chętnie oddałaby go na półroczne wypożyczenie do KSZO. Czarnoskóry piłkarz, rodem z Nigerii, jeszcze kilka miesięcy temu był podstawowym piłkarzem Polonii i dlatego ściskaliśmy kciuki za transfer tak wartościowego piłkarza do KSZO. Sprawa jednak jego ściągnięcia do Ostrowca okazuje się nie tak prosta.


    Ekwueme jeszcze kilka tygodni temu przebywał na zgrupowaniu Nigerii przed Pucharem Narodów Afryki. Niestety, nie wystąpił w reprezentacji, gdyż nabawił się kontuzji. Z tego też powodu nie przyjechał na czas do Polski i nie brał udziału w przygotowaniach Polonii do rundy wiosennej. Na obiektach przy Konwiktorskiej pojawił się dopiero półtora tygodniu temu. Z miejsca został przebadany. Lekarze faktycznie stwierdzili ślady kontuzji, której nabawił się zawodnik. Piłkarz przez kilka dni, zanim Polonia wróciła ze zgrupowania we Włoszech, trenował indywidualnie. Po powrocie zespołu do kraju trener polonistów - Verner Liczka nie zgłosił zawodnika do kadry.


    Ekwueme nie chce zmieniać barw klubowych. Ba, twierdzi że klub winien mu jest 160 tys.zł za zaległe premie i kontrakt. Klub z Konwiktorskiej natomiast upiera się, że piłkarz powinien zapłacić 20 tys.dolarów kary za nieterminowe stawienie się na treningach.


    Wraz z doniesieniami, że Ekwueme ma trafić do KSZO pojawiły się opinie, że być może spróbuje swych sił w łódzkim Widzewie, który teraz skupuje piłkarzy na pniu. Tym bardziej, że doskonale zna go były szkoleniowiec Polonii, a dziś Widzewa - Dariusz Wdowczyk. Przy okazji jednak wyszło na jaw, że warszawski klub zalega menedżerowi Widzewa z zapłatą za transfer Scherfchena. Czy dojdzie więc do transferu Ekwueme do łódzkiej drużyny, czy tez może jego przyjazdu do Ostrowca? Naszym zdaniem, piłkarz zostanie raczej w Warszawie, choć włodarze Polonii najchętniej widzieliby go właśnie w KSZO...


    /D.Kisiel/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13245 razy,
ostatnio: 2020-01-24 17:27:39
Skomentuj artykuł:
Powrót