Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-02-11

Marta Stobba najlepszą piłkarką turnieju w Niemczech!!!

      Jak już informowaliśmy, ostrowianka, do niedawna uczennica PG nr 3, a dziś zawodniczka pierwszoligowych piłkarek Czarnych Sosnowiec - Marta Stobba występowała w barwach reprezentacji Polski młodziczek w międzynarodowym turnieju w Niemczech. Miło nam donieść naszym czytelnikom, że Marta nie tylko zdobyła największą ilość bramek dla drużyny narodowej, ale również została uznana najlepszą zawodniczką zawodów i odebrała szereg nagród rzeczowych.


    -W Niemczech zajęłyśmy 4 miejsca na 12, startujących w turnieju zespołów nie tylko z Niemiec, ale i Holandii - mówi Marta Stobba.

    W tydzień po eskapadzie niemieckiej Marta Stobba wyjechała wraz z seniorkami Czarnych Sosnowiec na turniej do Czech.


    -U naszych południowych sąsiadów również zajęłyśmy 4 miejsce mówi Marta. -Strzeliłam w meczach w Czechach dwa gole, ale muszę powiedzieć, że w gronie seniorek gra się trudniej.


    Obecnie nasza piłkarka mieszka już na stałe w Sosnowcu, gdzie uczęszcza do tamtejszej szkółki piłkarskiej dziewcząt. To właśnie z tej szkółki wywodzi się najwięcej reprezentantek Polski. Trener Czarnych jest pod sporym wrażeniem gry Marty. Już szukuje ją na mistrzostwa Polski w piłce halowej kobiet, które zostaną rozegrane w dniach od 17 do 18 lutego w Warszawie. Ich organizatorem będzie obchodzący 80-lecie Mazur Karczew. Turniej finałowy - po grach eliminacyjnych - zgromadzi na starcie -oprócz Czarnych Sosnowiec i gospodarzy Saveny - takie zespoły, jak Medyk Konin, AZS Środowisko Wrocław, Warta Opel Niedbała Poznań, Checz Gdynia, Zryw Książki Radzyń Chełmiński.


    -Po tym turnieju wyjeżdżam na zgrupowanie kadry młodziczek do Zakopanego. Bardzo się cieszę, że otrzymałam kolejne powołanie. Postaram się wypaść jak najlepiej - mówi Marta, której gratulujemy tak przebojowego wdarcia się do elity polskiego, kobiecego futbolu. A ten ostatnio przeżywa wyraźną zwyżkę poziomu. Reprezentacja Polski seniorek prowadzi w grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy. Najbliższy mecz rozegra 7 kwietnia z Estonią.


    Rozgrywki ligowe, w których prowadzi z 27 pkt. AZS Środowisko Wrocław przed Czarnymi Sosnowiec - 24 pkt. - zostaną wznowione 17 marca. 10 zaś marca zostaną rozegrane spotkania ćwierćfinału Pucharu Polski.


D.Kisiel
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 13922 razy,
ostatnio: 2020-02-17 22:32:13
Skomentuj artykuł:
Powrót