Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2002-02-27

Rozmowy na linii piłkarze -prezes w toku

      Środowy sparing z MG MZKS Kozienice nie był pozbawiony pozasportowych emocji. Jak pisaliśmy, nasi piłkarze nie byli zadowoleni z tego, że nie otrzymali obiecanej połowy premii za awans do I ligi. Spodziewali się, że tej sprawie porozmawiają z kierownictwem klubu i prezesem Janem Szostakiem w poniedziałek lub wtorek. Nie było to jednak możliwe z powodu natłoku spraw służbowych prezydenta. Zawodnicy, we wtorek po treningu, rozważali więc możliwość bojkotu meczu sparingowego z Kozieniczanami. Mecz doszedł jednak do skutku po rozmowach zawodników z trenerem. Rozpoczął się jednak z około dwudziestominutowym opóźnieniem.


    Piłkarze twierdzą, że nie otrzymali premii za awans do ekstraklasy mimo, iż działacze kilkakrotnie składali im obietnice. Niestety, klubowa kasa nie jest pełna i przynajmniej na razie o premiach piłkarze mogą zapomnieć. Mogą liczyć jedynie na ypłaty pensji i premii za punktowe zdobycze.


    SPN KSZO faktycznie znalazł się w dość skomplikowanej sytuacji finansowej. Ze sponsorowania drużyny wycofała się najpierw Huta Ostrowiec, a później firma Tarmont. A pozyskanie nowych sponsorów jest trudną sztuką. Na dodatek zaległe pieniądze w sądzie polubownym PZPN stara się odzyskać trener, Krzysztof Tochel.


    Ostatecznie piłkarze spotkali się z prezesem Szostakiem w czwartek wieczorem i rozmawiali o zaległościach finansowych. Rozmowy miały być kontynuowane w sobotę po sparingu z Alitem. Ustalono jednak, że zostaną wznowione najprawdopodobniej w środę i wtedy zostanie ustalony nowy regulamin premiowania.


    /D.Kisiel/
/ /

Podziel się ze znajomymi:
Czytany: 11127 razy,
ostatnio: 2020-01-26 11:00:07
Skomentuj artykuł:
Powrót