Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót2001-10-03

Zagłębie Lubin - KSZO Ostrowiec 4:3 (2:1)

Bramki: 1:0 -Cecot, 3 min (bez asysty), 1:1 -Żelazowski, 6 min. (po podaniu Popieli) 2:1 -I. Kowalski, 35 min., 2:2 -Żelazowski, 52 min., 2:3 -Lasocki, 59 min., 3:3 -Romaniuk, 73 min. (z rzutu karnego), 4:3 -Kowalski, 84 min. (z rzutu wolnego).

Sędziował:Robert Małek (Katowice). Widzów: 2000

Zagłębie Lubin: Kędziora 3 -Bubnowicz 1 (44. Kupsik 4), Cecot 5, Adamski 4, Romaniuk 5-Manuszewski 6 (82. Wołczek), Radżius 6, Krzyżanowski 5, Szewczyk 6 -I. Kowalski 9 -Osipowicz 4 (69. Lizak 4). Trener Stefan Majewski.

KSZO Ostrowiec: Kapsa 3 -Pietrasiak 1 (46. Cichoń 0), Batata 6, Z. Kowalski 5, Lasocki 6 -Gorszkow 1 (46. Pikuta 3), Wyciszkiewicz 5, Krawiec 6, Popiela 5 (80. Toborek -niesklasyf. ), -Żelazowski 9, Małocha 6. Trener Krzysztof Tochel.

Żółte kartki: Adamski (Zagłębie)-Kowalski, Małocha, Batata (KSZO).

Czerwona kartka: Przemysław Cichoń -84 minuta za faul taktyczny na Lizaku.

Piłkarz meczu: Tomasz Żelazowski i Ireneusz Kowalski.

Analiza piłkarskiej wymiany ciosów

3 min. - Cóż za początek!Po krótko rozegranym rzucie rożnym i centrze na pole karne Manuszewskiego piłkę piąstkuje Kapsa, ale tuż przed pole karne i wprost pod nogi Cecota, który ładnym strzałem zdejmuje pajęczynę z naszej bramki.

6 min. -Ale numer!1:1!Znów po rzucie rożnym!Wrzutka Popieli i fatalny błąd Kędziory, który nie reaguje na przedpolu. Na koncie Żelazowskiego celna główka!

15 min. -Indywidualna akcji Żelazowskiego, który posyła piłkę na pole karne rywala. Futbolówkę przejmuje Bubnowicz i zgrywa ją klatką piersiową do bramkarza. Ten nie spodziewając się takiego zagrania łapie piłkę tuż przez linią bramkową.

26 min. -Kolejny błąd obrońcy Zagłębia, tym razem Romaniuka. Piłkę odbiera mu Krawiec, który dośrodkowuje dostrzegając nieźle ustawionego w polu karnym Małochę. Nasz napastnik trafia jednak w sam środek bramki rywala.

35 min. Niestety, 2:1!!!Po strzale Kowalskiego piłka leci w sam środek naszej bramki. Katastrofalny błąd popełnia jednak Kapsa. Po jego rękach futbolówka trzepocze w siatce! 36 min. O jejku, mogło być już 3:1. Kapsa w sytuacji sam na sam odbija piłkę na róg po strzale Manuszewskiego.

38 min. Kolejna wyborna okazja dla Zagłębia. Krzyżanowski zagrał do Kowalskiego. Ten technicznym uderzeniem próbuje zaskoczyć skutecznie broniącego Kapsę.

39 min. Po strzale Osipowicza piłka odbija się od Bataty i znów trafia pod nogi napastnika Zagłębia. I tym razem jego strzał wybija na róg Kapsa.

47 min. Ładny strzał z rzutu wolnego oddaje Wyciszkiewicz. Kędziora broni.

52 min. 2:2!!! Defensywa Zagłębia w rozsypce. Adamski tak nieszczęśliwie wybijał piłkę, że ta trafiła w Cecota. Ten ratował sytuację główkując, ale piłka spadła pod nogi Żelazowskiego, który w sytuacji sam na sam z golkiperem Lubina nie zmarnował okazji.

59 min. Prowadzimy!!!Znów stały fragment gry. Korner. Żelazowski główkuje w poprzeczkę. Dobitka Lasockiego w siatce.

60 min. Z około 10 metrów Osipowicz próbuje zaskoczyć Kapsę, ale ten bez wysiłku broni.

67 min. Efektowna przewrotka Romaniuka zza pola karnego. Kapsa na posterunku, choć interweniuje nie bez kłopotów.

73 min. Zagłębie wyrównuje!!Dalekie podanie Radżiusa trafia do ustawionego w polu karnym Cecota. Kapsa dopuszcza się faulu. Karny. Romaniuk pewnie z 11 metrów strzela na 3:3.

76 min. Zamieszenie na przedpolu gospodarzy. Centra Krawca. Strzał Małochy w ostatniej chwili wybija Cecot.

79 min. -Okazję ma Żelazowski, ale po zagraniu "Wycisza"nie trafia w piłkę. . .

84 min. -Cichoń fauluje wychodzącego na czystą pozycję Lizaka. Ogląda czerwoną kartkę i opuszcza boisko. "Kapsik"nie jest w stanie obronić strzał Kowalskiego z rzutu wolnego z odległości 25 metrów.

90 min. Ostania szansa KSZO. Główkuje Wyciszkiewicz, ale tuż obok słupka.

- Nasi piłkarze długo nie opuszczają boiska, nie mogąc się pogodzić z porażką. . .