Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2019-05-28 09:46:43

Dwa złote medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla pięściarzy KSZO!

Dużym sukcesem zakończył się udział pięściarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w turnieju finałowym XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych, który odbywał się w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z trójki reprezentantów gospodarzy dwoje wywalczyło złoty medal. Mistrzowskie tytuły wywalczyli Natalia Kaniewska i Dawid Brzeziński.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Łącznie w finałowych zawodach w ostrowieckiej hali wzięło udział 156 sportowców (52 zawodniczek i 104 zawodników). Dziewczęta rozpoczynały udział od fazy półfinałowej, natomiast chłopcy nieco wcześniej - od ćwierćfinałów.
Jako pierwszy z ostrowczan do ringu wyszedł Kacper Delegiewicz (+80 kg), który nie sprostał jednak Mateuszowi Bielickiemu (WKB Start Włocławek), odpadając z turnieju. Zdecydowanie lepiej wszedł w turniej Dawid Brzeziński (80 kg), który w swojej walce ćwierćfinałowej szybko uporał się z Piotrem Dominikowskim (BKS Tiger Łomża), wygrywając na skutek poddania w pierwszej rundzie przez trenera (chwilę wcześniej rywal był liczony).
Równie efektownie zmagania w turnieju dziewcząt rozpoczęła Natalia Kaniewska (52 kg). Zawodniczka KSZO wygrała w półfinale z Julią Bukowską (SKB Spartakus Szczecin) przez RSC w II starciu. Dzień później przepustkę do wielkiego finału wywalczył też Dawid Brzeziński, który w półfinałowej walce pokonał jednogłośnie na punkty Krystiana Krajewskiego (PTB Tiger Tarnów).
W rozgrywanym w sobotę finale kategorii wagowej do 52 kg podopieczna trenerów Eugeniusza Ciocha i Wojciecha Surowca pokonała jednogłośnie na punkty Natalią Graś (Sporty Walki Gostyń) i jako pierwsza z pomarańczowo - czarnych wywalczyła złoto XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W niedzielę jej sukces powtórzył Dawid Brzeziński, który w finale kategorii wagowej do 80 kg wypunktował (5:0) Damiana Jaroszewskiego (Zawisza Bydgoszcz).

/kszo.info/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 1246 razy,
ostatnio: 2019-08-21 01:01:20

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 145       © 99-2019 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Logopeda Ostrowiec

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij