Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2018-07-10 09:24:00

Rawka wróciła! Super zabawa na ostrowieckich basenach!

Nowoczesny kompleks basenów został otwarty dla mieszkańców w minioną sobotę. Ostrowczanie oraz turyści odwiedzający Ostrowiec Świętokrzyski tłumnie skorzystali z prawdziwie letniej pogody oraz zaproszenia do udziału w uroczystości otwarcia. W sobotnie popołudnie wszystkich odpoczywających przywitał Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, na którego czekała specjalna niespodzianka. Prezydent także skorzystał z kąpieli w czym bardzo "pomogli" mu pływacy i waterpoliści KSZO.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

W trakcie pierwszego dnia na przybyłych na baseny czekało moc atrakcji. Słońce, bezchmurne niebo i dobra muzyka, w tym, przygotowany specjalnie na tę okazję hit w wykonaniu rapera Wicka, czyli Wiktora Wąsickiego zachęcały do wspaniałej zabawy. Na trzech pierwszych klientów czekały specjalne upominki, wręczone przez dyrektora MOSiR-u Piotra Węglewicza. Drobnych gadżetów promujących Rawkę było więcej. Na zwycięzców zabaw i konkurencji czekały dmuchane piłki, koła i inne zabawki, które czyniły jeszcze ciekawszym wypoczynek nad wodą. Były konkursy, m.in. na najszybszy ślizg ze zjeżdżalni rurowej, aquarobic dla najmłodszych, pokazy zawodników z sekcji pływackiej i piłki wodnej oraz flashmobe w wykonaniu grupy "3 Your Mind". Obecni na basenach mieszkańcy ułożyli wspólnie żywy napis "Rawka", który został utrwalony na zdjęciu z drona.

- Uczestniczymy w historycznym wydarzeniu. Otwieramy obiekt, na który nasi mieszkańcy czekali od lat. Należy podkreślić, że są to baseny na miarę XXI wieku. Wierzę, że zyskają klimat i ducha dawnej Rawki, za która tęsknili ostrowczanie. Z pewnością będzie to wspaniałe miejsce spotkań, pierwszych miłości i wakacyjnych wspomnień - mówił Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.
Baseny "Rawszczyzna" czynne są codziennie, w godzinach od 10 do 19. Do dyspozycji gości Rawki są głębszy basen, brodzik, sztuczna rzeka i strefa z dwoma zjeżdżalniami. Warto zaznaczyć, że woda w brodziku i głównym basenie jest podgrzewana do 24 stopni. Ci, którzy nie lubią się pluskać, mogą po prostu korzystać z kąpieli słonecznych. Bezpieczeństwa na basenie pilnuje czterech ratowników.

Sprzedawane bilety to całodzienne wejściówki. Bilet normalny kosztuje tylko 10 zł, ulgowy 8 zł, a za dzieci do lat 3 rodzice zapłacą symboliczną złotówkę. Dostępne są też wejściówki rodzinne. Zobacz szczegółowy CENNIK.

/MOSiR O-c/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 5042 razy,
ostatnio: 2019-07-16 17:50:59

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 228       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij